Firma DEVI – opublikowała badania, w których 80% Polaków przyznaje, że lubi chodzić boso. Producent ogrzewania podłogowego przekonuje w ten sposób, że spacerowanie bez butów po podgrzewanej powierzchni jest zdrowe dla całego ciała.

Opublikowane wyniki są dopełnieniem inicjatywy firmy DEVI – Pan Bosa Stopa, propagującej chodzenie bez butów przez cały rok. W jej ramach 11 października 2011 w warszawskim przedszkolu „W stumilowym lesie” dokonano otwarcia Sali Pana Bosa Stopa, w której producent elektrycznych systemów grzewczych, zainstalował elektryczne ogrzewanie podłogowe. Współpraca DEVI z przedszkolem jest elementem kampanii edukacyjnej „Ciepło od podstaw”, które promuje ogrzewanie podłogowe.

W przedszkolu „W Stumilowym Lesie” zainstalowane zostały: maty grzejne DEVImat™ DTIF-150 (dwie maty dwunastometrowe i jedna dziesięciometrowa) oraz dwa termostaty DEVIreg™ 550. Instalacja systemów grzewczych DEVI zajęła jeden dzień i nie wpłynęła na pracę przedszkola.

Biorąc pod uwagę, że dzieci większość czasu spędzają na podłodze, powinna być ona wygodna i bezpieczna. Współpraca z firmą DEVI i instalacja elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz współfinansowanie podłogi (wykładzina oraz gumotarket) w największej sali podniosła komfort zabawy dzieci.

Data dodania: 14.10.2011