Początek roku szkolnego skłania do refleksji nad potrzebami i oczekiwaniami, w tym także estetycznymi dzieci. 4 września 2010 w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli zostanie otwarta wystawa DZIECINADA – POLSKI DIZAJN DLA DZIECI.

Miejsce jak i termin wystawy są nieprzypadkowe. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli już od dłuższego czasu wspiera i promuje współczesne polskie wzornictwo, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Na wystawie pokazane zostaną jednostkowe projekty, przedmioty produkowane w limitowanych seriach oraz produkty wytwarzane na skalę przemysłową: przytulanki, klocki, zabawki edukacyjne, książki, a także meble, dywany, lampy – rzeczy przeznaczone do codziennego użytku w domu lub przedszkolu.

Autorami prezentowanych na wystawie prac są młodzi, utalentowani polscy projektanci, którzy z sukcesem realizują swoje twórcze zamierzenia i nie obawiają się konfrontacji z docelowym krytykiem – dzieckiem.

Autorzy prac: Dominika Laskowska (Akuku), Emocja, Beza Projekt, Izabella Gkagkanis, Justyna Jacyszyn, Kalimba, Ziemowit Kalin, Knockoutdesign, Kompott, Michał Kwasieborski, Basia Lewandowska, Mamama, Ola Mirecka, Mysiadziurka, Miuki, 3 Myszy, Puff-Buff Design, Maja Ratyńska, Joanna Rusin i Agnieszka Czop, Simple, Timoore, Magdalena Jakubowska-Miąsek, Oskar Zięta, Anna Żelazowska (Alelale)

Wydawnictwa: Dwie Siostry, Wytwórnia, Czarodziejska Kura, Znak.

Data dodania: 30.08.2010