Libet, polski producent betonowych materiałów nawierzchniowych, poszerza swój asortyment o linię dekoracyjnych kostek brukowych Aspero. Nowa grupa produktów wyróżnia się niefazowanymi bokami, które przylegają do siebie i nie tworzą niebezpiecznych dla obcasów lub kółek wózka szpar.

Na nową linię Aspero składają się trzy rodzaje kostek: Imola, Via Castello, Via Trio. Są to produkty, które wyróżnia wysoka estetyka oraz praktyczność. Kostki z linii Aspero posiadają bowiem chropowatą, nieśliską fakturę i bezfazowe krawędzie. Niefazowane kostki przylegają do siebie, tworząc równą nawierzchnię, po której mogą bezpiecznie chodzić nawet panie w obcasach. Bez problemów przejedzie także po nich wózek dziecięcy lub inwalidzki. Natomiast ze względu na połączenie procesu śrutowania i szczotkowania zastosowanego w produkcji tej linii, uzyskano lekko chropowatą powierzchnię, dzięki czemu kostki zyskały walor antypoślizgowości. Co więcej, obrobiony w ten sposób materiał jest mniej wrażliwy na zarysowania oraz bardzo łatwy w utrzymaniu.

Kostki Aspero zostały dodatkowo wzbogacone impregnatem podczas produkcji. Zastosowany system ALS (Anti Liquid System) uszczelnia je od wewnątrz, zmniejszając nasiąkliwość. ALS ogranicza powstawanie trwałych plam, wykwitów i zazielenień, ponieważ utrudnia przenikanie cieczy przez wierzchnią warstwę kostki, wypychając wodę lub inne płyny na zewnątrz. Dzięki temu praktycznie każde zabrudzenie można usunąć bez wysiłku.

Oprócz charakterystycznej obróbki powierzchni, kostki Aspero charakteryzują się także ciekawą barwą. Niezwykły kolor to zasługa opracowanej przez specjalistów Libetu technologii Color Flex.

GRUPA ASPERO

Kostka Imola

grubość: 6 cm

kolory: jasnoszary, ciemnoszary

cena: 87,33 zł/mkw brutto

Kostka Via Castello

grubość: 7 cm

kolory: piaskowy, torfowy

cena: 87,95 zł/mkw brutto

Kostka Via Trio

grubość: 8 cm

kolory: jasnoszary, ciemnoszary, piaskowy, torfowy

cena: 88,56 zł/mkw brutto

Data dodania: 03.06.2013