10 listopada Międzynarodowe Targi Poznańskie otworzą swoje podwoje dla kamieniarzy, architektów zainteresowanych projektowaniem w kamieniu oraz zwiedzających, którzy myślą o wykończeniu swoich domów kamiennymi elementami.

Podczas czterodniowej imprezy organizowanej wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Geoservice-Christi już po raz drugi, będzie można zapoznać się z ofertą ponad 300 firm z branży kamieniarskiej z całego świata.

60 procent naszych wystawców to wystawcy zagraniczni – kamieniarze, którzy odwiedzą nasze targi będą mogli zapoznać się z ofertą firm nie tylko europejskich, ale również azjatyckich. Będzie na nich czekało aż osiemdziesiąt nowości produktowych i technologicznych – mówi Marta Siek z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na targach pojawią się dostawcy kamienia naturalnego, producentów i dystrybutorów maszyn i narzędzi do wydobycia oraz obróbki surowca, firmy oferujące produkty i półprodukty z kamienia. Wśród nowości zaprezentowane zostaną m.in. najpiękniejsze odmiany kamienia w całej gamie kolorystycznej, ultracienkie płyty kamienne o grubości 3 mm, nowoczesne rozwiązania w zakresie obróbki kamienia np. maszyna do grawerowania fotografii na marmurze lub granicie.

Pierwszy dzień targów – 10 listopada (środa) – będzie dniem dedykowanym dla przedstawicieli branży kamieniarskiej. W programie znajdzie się m.in. wystąpienie Stanisława Sitarza ze Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej, który będzie mówił o kamieniarstwie w Polsce.

11 listopada (czwartek) to dzień dedykowany ostatecznym odbiorcom kamienia, czyli np. właścicielom domów i ogrodów, którzy chcieliby wykorzystać kamień jako element wyposażenia czy wykończenia.

W piątek na poznańskie targi powinni udać się natomiast architekci zainteresowani projektowaniem budynków, wnętrz, ogrodów z wykorzystaniem kamiennych elementów.

 

Data dodania: 09.11.2010