Małe okrągłe pudełeczko montowane na drzwiach może zrewolucjonizować rynek systemów alarmowych. Bezpieczeństwo domu ma być zapewnione dzięki niewielkiemu urządzeniu oraz sparowanemu z nim smartfonowi.
Elephant Door to dzieło polskiego zespołu. Ma być bardzo proste w obsłudze i niezwykle skuteczne. Wystarczy jedynie przykleić pudełko do drzwi oraz połączyć je przy pomocy aplikacji z urządzeniem mobilnym. To właśnie na smartfonie ma pojawiać się informacja o ewentualnym włamaniu do mieszkania. Za pomocą aplikacji będzie można od razu zadzwonić na policję lub skonsultować się ze specjalistą, który ma instruować jak zachować się w tej sytuacji. Linia telefoniczna Elephant Service ma być dostępna o każdej porze dnia i nocy przez 7 dni w tygodniu.
Urządzenie składa się z trzech rodzajów czujników. Pierwszy z nich to akcelerometr odpowiedzialny za wykrycie wszelkich nieprawidłowości związanych z ruchem. Przykładowo wychwytuje drgania powierzchni drzwi, które są następnie przesyłane do dalszej oceny. Drugie mechanizm to żyroskop na bazie akcelerometrów, który interpretuje czy ruch drzwi jest prawidłowy. Ostatnim urządzeniem jest czuły mikrofon odpowiedzialny za analizowanie natężenia dźwięku w odniesieniu do źródła. Wszystkie zebrane dane są następnie oceniane przez algorytmy, które mają za zadanie rozpoznać czy dotyczą one np. przypadkowego obicia drzwi czy jest to faktycznie próba włamania.
Projekt wystartował już na Kickstarterze, a jego celem jest zebranie 40 tys. dolarów. Taka kwota ma pozwolić na wprowadzenie produktu do regularnej sprzedaży. Obecnie Elephant Door można kupić poprzez stronę projektu za 149 dolarów. Produkt ma być gotowy do wysyłki w pierwszym kwartale 2016 roku.
– Jesteśmy w ostatnim etapie – produkujemy urządzenie , które mam nadzieję zrewolucjonizuje rynek zabezpieczeń domów – mówi Radosław Pallach, szef Elephant Door.
Zespół, który opracował urządzenie wygrał konkurs Business Mixer, organizowany przez AIP Business Link. Nagrodą jest wyjazd do Doliny Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. Ma to być okazja do znalezienia partnerów oraz dystrybutorów Elephant Door. Podróż do USA ma również pozwolić na dopracowanie produktu pod kątem standardów międzynarodowych pod okiem ekspertów.
W Polsce urządzenie ma się komunikować za pomocą łączności 3G i być sprzedawane m.in. w wersji z kartą SIM. Ładowanie urządzenia odbywać się będzie przy wykorzystaniu kabla USB i potrwa tylko kilka minut.
Data dodania: 24.11.2015