Płytki w domu są nadal modne. Nowe wzory, kształty i kolory oferowane przez producentów stwarzają niezliczone możliwości aranżacyjne. Aby cieszyć się przez długi czas okładziną ścienną lub podłogową, nie można zapominać o wybraniu odpowiednich środków do jej montażu. Marka codex, oferująca produkty do profesjonalnego układania płytek ceramicznych i kamienia naturalnego, poszerzyła swoją ofertę o ekologiczne i cienkowarstwowe zaprawy klejowe.

Zarówno płytki ceramiczne, jak i kamień naturalny wymagają odpowiedniej techniki układania. Marka Codex dokonuje wszelkich starań, aby oferować optymalne rozwiązania. Jednym z nich jest uniwersalna zaprawa klejowa codex Power CX10. Zaprawa jest przeznaczona do przyklejania glazury, terakoty, klinkieru, kamionki czy porowatych elementów wykonanych z ceramiki. Stabilność zaprawy powoduje, że nadaje się również do stosowania na ścianach. Dodatkowo klej spełnia wymagania C1 T (klej cementowy z obniżonym spływem – co bardzo ułatwia układanie płytek na ścianach) zgodnie z normą PN-EN 12004, określającą rodzaje i cechy klejów.

codex Power CX 12 z wydłużonym czasem otwartym – idealny do gresu i innych płytek ceramicznych

W nowej ofercie znalazła się również zaprawa, która służy do mocowania płytek gresowych. Produkt jest stabilny po rozprowadzeniu, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania na ścianach. Natomiast wydłużony czas otwarty znacząco pomaga w pracy i umożliwia wykonanie ewentualnych poprawek. Produkt spełnia również wymagania C1 TE (klej cementowy z obniżonym spływem i wydłużonym do 30 min czasem otwartym (E)) zgodną z normą PN-EN 12004.

codex Power CX 14 – niestraszne podwyższone obciążenia

Jeżeli glazurnik ma do zamontowania wielkoformatowe, betonowe płyty lub płytki o dużym formacie w garażu lub magazynie, musi użyć zaprawy o podwyższonych parametrach. Właśnie z myślą o takich zastosowaniach powstał codex Power CX 14. Produkt spełnia wymagania C2 TE zgodnie z normą PN-EN 12004 i jest przeznaczony do podłóż narażonych na większe obciążenie.

Wymienione produkty marki codex dostępne są w 25-kilogramowych opakowaniach. Każdy z nich charakteryzuje się niską zawartością chromianów (GISOCODE ZP1) oraz bardzo niską emisyjnością (EMICODE EC 1 R PLUS). W ich składzie znajdują się wysokiej jakości cement portlandzki, kruszywa mineralne, kopolimery polioctanu winylu oraz stabilizator. Produkty mają postać suchego proszku. Po zmieszaniu ich z wodą uzyskujemy hydraulicznie wiążącą, jasnoszarą zaprawę o plastycznej konsystencji i dobrych parametrach użytkowych.

Dzięki wodo- i mrozoodporności nowe zaprawy klejowe można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków; w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Można je używać m.in. na płyty gipsowo-kartonowe, elementy nośne przeznaczone pod płytki, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe, ściany z cegły i bloczków betonowych oraz jastrychy cementowe i anhydrytowe. Kleje codex, mogą być także używane do naprawiania drobnych nierówności podłoża, w zakresie grubości warstwy kleju do 5 mm.

Data dodania: 27.10.2015