Niemiecki producent laminowanych paneli podłogowych WITEX wyszedł naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów – jego najnowszy produkt to maty wyciszające o dwóch grubościach.
Domowe pielesze
Gwar ulic, szum pędzących samochodów, hałas sprzętów elektronicznych oraz odgłosy rozmawiających przechodniów i bawiących się dzieci są Ci znane, co więcej – spędzają Ci sen z powiek? Godnym uwagi pomysłem na rozwiązanie tego problemu są maty wyciszające firmy WITEX. Produkt jest wykonany w dwóch wariantach – Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi. Co więcej, producent stworzył swój produkt z materiałów przyjaznych środowisku.
Konkretnie i atrakcyjnie
W ostatnich latach laminowane panele podłogowe cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko dzięki atrakcyjnym cenom, łatwości montażu, ale także dzięki różnorodności dekorów. Producent oferuje panele zarówno imitujące naturalne drewno, ale też niestandardowe materiały, takie jak len, blacha czy trzcina. Jedyną wadą tego materiału był – do niedawna – element akustyki i związany z nim charakterystyczny, pusty stukot towarzyszący krokom.
Chcąc sprostać wymaganiom użytkowników, projektanci firmy WITEX zaprojektowali maty wyciszające w dwóch wariantach: Sound-Protect Eco Plus oraz Eco Profi. Grubość pierwszej z nich wynosi 2 mm i redukuje ona dźwięki kroków słyszalnych na zewnątrz pomieszczenia aż o 21 dB oraz niweluje hałas w jego wnętrzu aż o 20 sone. Z kolei druga z nich posiada grubość 2,8 mm, co wpływa na jeszcze lepsze parametry wyciszające – aż o 23 dB i 23 sone.
(eko)właściwości
Maty wyciszające firmy WITEX mogą być stosowanie na ogrzewaniu podłogowym, jak również mogą być one wykorzystane pod dowolnie wybranymi panelami tejże firmy.
Projektanci zatroszczyli się także o ekologiczny wymiar swojego produktu – maty Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi są wykonane w 93% z ekologicznych surowców, pozostałe materiały zaś to oleje rzepakowy i rycynowy. Producent zastosował także w innych produktach proekologiczne rozwiązania, dzięki zupełnej eliminacji szkodliwego dla środowiska freonu.
Data dodania: 05.11.2012