Design atakuje! Najnowsze nurty światowego projektowania architektury i mody już w listopadzie do obejrzenia na Festiwal Dizajnu Design Attack.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-30 listopada 2010 roku w Krakowie. Jest to pierwsza tak duża impreza poświęcona projektowaniu w Krakowie. Festiwal ma charakter międzynarodowy i zakłada szeroką współpracę organizatora – Fundacji Forum z Krakowa – z partnerami w Polsce i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem partnerów austriackich.

Festiwal jest przeglądem najnowszych nurtów światowego projektowania, ze szczególnym naciskiem na przegląd sceny austriackiej, a także prezentacją koncepcji i przyszłościowych wizji designerów oraz firm zajmujących się projektowaniem. Wystawy w ramach festiwalu obejmie projektowanie przemysłowe, architekturę wnętrz a także modę, druki użytkowe (w tym outdoor), typografię oraz identyfikację graficzną.

Festiwal podzielony jest na dwie, główne części tematyczne: Young Austrian Design i Materiały Przyszłości oraz konferencję, wydarzenia i wystawy towarzyszące.

W Krakowie festiwal będzie gościł w: Austriackim Forum Kultury, Austriackim Konsulacie Generalnym w Krakowie, Centrum Kultury Żydowskiej – Fundacja Judaica, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Domu Kultury Podgórze, Galerii 2 Światy, Galerii Atropos, Galerii Bunkier Sztuki, Galerii Znaczy się, Galerii Szara Kamienica, JCC Kraków, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Muzeum Witrażu, Muzeum Inżynierii Miejskiej, pracowni k., prodesigne, projekcie barka

Data dodania: 31.08.2010