Barlinek SA wraz z młodzieżą gimnazjalną oraz Nadleśnictwami zorganizował pod koniec kwietnia akcję sadzenia drzewek. W ten sposób firma przyłączyła się do tegorocznych obchodów Międzynarodowego Roku Lasów.

Akcja „Posadź swoje drzewo” została zorganizowana przez Barlinek i Nadleśnictwo Sulęcin oraz Nadleśnictwo Kielce. Młodzież gimnazjalna z Kielc oraz Sulęcina mogła zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące sadzenia młodych drzewek.

Uczniowie podczas obu akcji posadzili blisko 3500 sadzonek jednorocznej sosny. Pracownicy Lasów Państwowych wyjaśnili im procesy zachodzące od momentu posadzenia młodych sadzonek do osiągnięcia przez nie wieku dojrzałego. Uczniowie dowiedzieli się także czym jest prawidłowa gospodarka leśna oraz na jakich zasadach pozyskuje się drewno przeznaczone na wyroby użyteczne ludziom, np. na podłogi.

Firma Barlinek współpracuje z Nadleśnictwami Lasów Państwowych od 2000 roku realizując programy ekologiczne, takie jak „Zasada 1 za 1” – producent współfinansuje sadzenie młodych drzew za każdą sprzedaną paczkę deski barlineckiej oznaczoną logotypem programu.

Data dodania: 06.05.2011