Trendy kolorystyczne PPG na rok 2015 ukazują kompozycje intensywnych i ciepłych barw w nowoczesnym stylu. Propozycje ekspertów PPG zostały podzielone na cztery działy. Różnorodność zestawionych barw oraz odcieni pozwala na szeroki zakres własnej inwencji podczas aranżacji wnętrz.

„Blue Paisley” – kolor roku 2015

W najnowszej propozycji dominują kolory radosne i optymistyczne barwy. Prym wiedzie „Blue Paisley”. Jest to żywy i energiczny odcień niebieskiego. Idealnie komponuje się z ciepłymi odcieniami żółtego i złotego, ale także sprawdza się w roli dominującej w całym wnętrzu. Połączenie tego koloru z jasnymi odcieniami nadaje elegancki charakter. W przypadku połączenia „Blue Paisley” z odcieniami czerni, bieli czy szarego można uzyskać efekt tajemniczości całego wnętrza.

„Good Life” – by żyło się lepiej

„Good Life” to zestaw pasteli, który oferuje kolory ziemi, glinianej czerwieni, rdzawego brązu, bieli oraz delikatnego różu. Idealny do zastosowania w przypadku wnętrz, w których przeważają proste i naturalne dodatki i materiały. Ten zestaw sprawdzi się jako uzupełnienie do wykończeń drewnianych, wiklinowych czy tłoczonej skóry.

„I’m Pulse” – impulsywne doznania

Kolejną propozycją odmienienia wnętrz jest zestaw palet „I’m Pulse”. Żywe i radosne barwy z pewnością ożywią nie-jeden pokój. Intensywna czerń czy głęboka żółć połączona z różnymi odcieniami szarości umożliwi stworzenie unikalnego, a zarazem ciekawego efektu aranżacji wnętrz.

„Co-leidoscope” – egzotyczne podróże w swoim domu

Kolorowe mozaiki, różnorodne wzory ozdób oraz metaliczne akcenty połączone z barwami proponowanymi w zestawie „Co-leidoscope” pozwolą nam poczuć się jak w egzotycznym miejscu, nie wychodząc z domu. W tym przypadku główną rolę odgrywają jasne barwy połączone z niebieskim kolorem „Blue Paisley”. Dzięki temu uzyskamy elegancki i spójny efekt dla całego wnętrza.

„Introsense” – prywatność i naturalność

„Introsense” przypadnie do gustu osobom, które cenią prywatność i spokój w swoim mieszkaniu. Stylizacja w której uświadczymy oszczędne i minimalistyczne rozwiązania oraz naturalne akcenty. Kojący klimat zapewniają takie zabiegi jak: drewno sprawiające wrażenie wyrzuconego przez fale morza, elementy kory czy wykończenia kamienne. To wszystko sprawia, że będziemy mogli w pełni komfortowo oddać się odpoczynkowi i relaksowi w swoim domu. W tej stylistyce królują naturalne kolory komponujące się z odcieniem morskiej zieleni, a także srebrzystej czerni.

Data dodania: 07.12.2014