Produkty DLH Poland już po raz piąty zostały uhonorowane certyfikatem FSC® Kontroli Pochodzenia Produktu (CoC) nadawanym przez międzynarodową organizację pozarządową Rainforest Alliance. Dokument ten zaświadcza, że wszystkie produkty DLH Poland wytwarzane są z materiałów pochodzących z prawidłowo zarządzanych lasów i kontrolowanych legalnych źródeł.

DLH Poland, światowy dystrybutor i importer drewna egzotycznego, od 20 lat aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Świadczą o tym liczne wyróżnienia oraz certyfikaty, które regularnie otrzymuje. Z końcem 2012 roku firma pozytywnie zakończyła audyt re-certyfikujący i otrzymała na kolejne 5 lat certyfikat FSC CoC.

Forest Stewardship Council (FSC) jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych. Oparty jest o szereg standardów, które umożliwiają prawidłowe gospodarowanie obszarami leśnymi oraz weryfikację drewna w terenie. Logo FSC oraz certyfikaty CoC umieszczane na produktach od lat upewniają konsumentów, że mają oni do czynienia z towarami wytworzonymi w sposób przemyślany i ekologiczny.

Data dodania: 28.01.2013