W maju 2011 do sklepów IKEA w całej Polsce trafi wyjątkowa kolekcja mebli. Wszystko to z okazji 50 rocznicy udanej współpracy szwedzkiej firmy z Polską. W unikatowej kolekcji znajdzie się 20 produktów, szczególnie lubianych przez Polaków, nawiązujących swoim stylem do lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Pomysłodawcami kolekcji byli Ingvar Kamprad – właściciel firmy – oraz Marian Grabiński – doradca IKEA Polska. Meble z jubileuszowej kolekcji będą wytwarzane wyłącznie w polskich zakładach produkcyjnych. Podczas wyboru mebli do kolekcji jubileuszowej kierowano się głównie ich popularnością w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Meble charakteryzuje wielofunkcyjność – zarówno stoły, sofy jak i fotele można składać i rozkładać – dzięki temu stanowią idealne rozwiązanie do mieszkań o niewielkich powierzchniach. Przykładowo, w kolekcji znajdzie się fotel TORSÅKER, sofa TJURKÖ oraz krzesło ÖJVIND. Sprzęty będzie można kupować do końca 2011 roku.

Co ważne, większość z mebli wykonana jest z wysokiej jakości drewna (głównie bukowego) lub zawiera drewniane elementy, dzięki czemu w przyszłości będą mogły zostać poddane procesowi biodegradacji i ponownie wykorzystane. Jest to związane z polityką firmy, w myśl której szczególnie troszczy się o środowisko.

W kolekcji, oprócz mebli, znajdą się również liczne dodatki. Bardzo interesujący jest dizajnerski, ręcznie robiony z oszronionego szkła wazon VAND z rzadkiej kolekcji IKEA PS (w sklepach pojawia się co 2-3 lata).

Kolekcje zostaną wyeksponowane w witrynach, nawiązując tematycznie do polskiej sztuki ludowej – dekoracje stanowić będą motywy sztuki góralskiej, łowickiej i kurpiowskiej.

Oczywiście firma przygotowała wiele niespodzianek i obniżek na tę szczególną okazję, o których klienci będą dowiadywać się przez cały 2011 rok. Co ważne, ceny mebli nie zostaną podniesione, pomimo wzrostu podatku VAT.

Data dodania: 19.04.2011