Ruszył konkurs 3xR: reuse, recycle, remake skierowany do projektantów mebli i akcesoriów wnętrzarskich, organizowany przez markę Nizio Interior oraz Fundację Nizio. Zwycięski projekt zostanie wdrożony do produkcji i włączony do kolekcji marki.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 12 września 2014 r. Konkurs skierowany jest do osób od 19 do 35 roku życia, studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektantów, a jego celem jest przed wszystkim promocja utalentowanych designerów. Ocenie podlegać będzie  nie tylko wysoka jakość artystyczna i estetyczna projektów, ale także wykorzystanie rozwiązań zgodnych z ideą 3xR: reuse, recycle, remake – główną koncepcją przyświecającą działalności Nizio Interior. Pomysłodawca i założyciel marki architekt i designer Mirosław Nizio redefiniuje stare przedmioty, dając im nowe życie, kształt i zastosowanie. Dzięki temu projekty są oryginalne i unikatowe przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i funkcjonalności.

Zwycięskie projekty wyłoni jury pod przewodnictwem Mirosława Nizio – założyciela pracowni Nizio Design International, odpowiedzialnego m.in. za projekt i realizację wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich. W komisji konkursowej zasiądzie również światowej sławy artysta ceramik, kurator i pedagog, laureat licznych nagród – Marek Cecuła, a także redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika „2+3D grafika plus produkt”, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie – Czesława Freilich oraz Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka wzornictwa, wykładowczyni warszawskiej ASP i Przemysław Szklarzewski, założyciel platformy Domideco.

Główną nagrodą w konkursie jest sfinansowanie i wdrożenie do produkcji projektu, który stanie się częścią kolekcji Nizio Interior. Zdobywca drugiego miejsca może natomiast liczyć wyprodukowanie pojedynczego egzemplarza projektu i wystawienie go na sprzedaż w Galerii Nizio Interior. Kolejnych 10 wyróżnionych produktów z poza podium zostanie zamieszczonych na giełdzie pomysłów i wzorów Domideco – platformie rekomendującej projekty niezależnych designerów.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie www.niziointerior.pl w zakładce KONKURS.

Data dodania: 02.06.2014