Płytki podłogowe często stosowane są w przedpokojach, przez co są narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Najnowsza kolekcja Grupy Paradyż ma sprawić, że zadbanie o czystość w domu stanie się banalnie proste.

Polski producent w obecnej kolekcji proponuje nam cztery modele płytek. Są to: Obsidiana, Cortada, Explorer oraz Surazo. Każdy rodzaj ma charakteryzować się skuteczną antypoślizgowością oraz odpornością na niskie temperatury. Do tego, według zapewnień producenta, wysoka jakość wykonania płytek sprawia, że nie powinno być kłopotów z usunięciem z nich różnego rodzaju zabrudzeń. Ślady po błocie, wnoszony śnieg czy piasek mają bez problemu znikać schodzić z płytek. Większość modeli posiada rozmiary 29,8 x 59,8 cm lub 59,8 x 59,8 cm.

Inspiracje pochodzące ze skał

Modele Obsidiana oraz Explorer inspirowane są powierzchniami skał. Pierwsza z nich jest wykonana na wzór obsydianowych skał pochodzenia wulkanicznego. Do wyboru oddano kolorystykę grafitową oraz szarą. Powinny się one sprawdzić zwłaszcza we wnętrzach w stylu industrialnym. Druga propozycja o nazwie Explorer nawiązuje do skał wapiennych. Ten model dostępny jest w odcieniach kamiennej szarości i jasnego beżu.

Nuta egzotyki

Model Cortada, jak opisuje go producent, jest odzwierciedleniem piękna naturalnego drewna w ceramicznym materiale szkliwionego gresu. Do dyspozycji w tym wypadku mamy wariant kolorystyczny bianco lub grafitowy. Płytkę bazową można wybrać gładką lub o geometrycznym, linearnym wzorze. Inspirację dla kolekcji Surazo stanowił zimowy wiatr występujący w Brazylii. Mocny i dynamiczny charakter płytek podkreślony jest poprzez zastosowanie srebrnej, bądź piaskowej kolorystyki. Ich format różni się względem trzech poprzednich kolekcji – płytki są kwadratowe o wymiarach  45 x 45 cm.

Data dodania: 08.01.2015