Mirosław Nizio, znany polski architekt i rzeźbiarz, stworzył wnętrzarską markę o nazwie Nizio Interior. Idea towarzysząca tej inicjatywie to tzw. 3xR: recycle, reuse, remake.

Nizio Interior skupia się na przywracaniu dawnego blasku meblom z przeszłości poprzez nadanie im nowych funkcji i kształtów. Wysłużone elementy wyposażenia wnętrz po dokładnej renowacji łączone są z nowoczesnymi materiałami, takimi jak industrialna stal i szkło. Na warsztat Mirosława Nizio trafiły dotychczas m.in.: stolarskie stoły oraz fotele z jednego z warszawskich teatrów. Marka dzięki zabiegom renowacyjnym tworzy ponadczasowe przedmioty, których styl i funkcjonalność pasują do nowoczesnych wnętrz.

Stoły przeżywają drugą młodość dzięki Nizio Interior

Założyciel marki, Mirosław Nizio, to pasjonat architektury i rzeźby. Ma na swoim koncie liczne realizacje, m.in.: projekt ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich. Nizio jest absolwentem wydziału architektury wnętrz i rzeźby warszawskiej ASP oraz Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. Doświadczenie w renowacji mebli zdobył pomagając w warsztacie stolarskim ojca. Tam nauczył się nie tylko techniki, ale też indywidualnego podejścia do przedmiotu i jego odbiorcy.

Dziś pod brandem Nizio Interior powstają unikatowe meble o wysokiej jakości i funkcjonalności. W ofercie marki znajduje się także projektowanie aranżacji różnorodnych wnętrz.

Data dodania: 15.10.2013