W odpowiedzi na panującą modę, firma Witex poszerzyła jedną ze swych sztandarowych kolekcji – Grande – o sześć nowych dekorów w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo piłowanej.

Kolekcja laminowanych paneli podłogowych Grande niemieckiej firmy Witex doczekała się nowych modeli. Do grona sześciu dekorów o lekko błyszczącej powierzchni i wyczuwalnej strukturze dołączyło sześć nowych, dębowych wzorów, tym razem w bardzo naturalnej odsłonie.

Jasne odcienie dębu, takie jak Dąb szkocki, Dąb morski czy Dąb walijski jasny świetnie pasują do aranżacji eko lub nowoczesnych kompozycji. Z kolei przygaszony Dąb walijski ciemny to propozycja wprost do rustykalnych wnętrz – wpisze się w romantyczny klimat i podkreśli sielankowy charakter mieszkania. Ciepły Dąb tyrolski oraz Dąb wulkaniczny to natomiast dekory, które odpowiadają stylistyką kolonialnym wnętrzom i doskonale będą komponować się z masywnymi, drewnianymi meblami i ciężkimi zasłonami.

Panele Grande o wyjątkowo długim formacie i grubości 10 mm ciekawie prezentują się w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo piłowanej, dzięki niestandardowym wymiarom panela: prawie 1,4 m długości i 24 cm szerokości.

Kolekcja Grande została odznaczona, jednym z najważniejszych na rynku niemieckim certyfikatem „Blaue Engel”. Dzięki specjalnej warstwie DPL+ jest wyjątkowo trwała i wytrzymała na uderzenia oraz ścieranie. Dzięki temu możemy z niej komfortowo korzystać nawet w miejscach mocno eksploatowanych, takich jak korytarz czy przedpokój. Co więcej, pokryta żywicą warstwa pośrednia umożliwia czyszczenie maszynowe paneli, dlatego też bez problemu będziemy mogli przywrócić naszej podłodze dawny blask. Warto również podkreślić, że certyfikowana przez FSC wodoodporna płyta nośna Aqua-Protect®, sprawia, że panele Grande z powodzeniem możemy stosować w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności.

Potwierdzeniem tych wszystkich zalet jest dożywotnia gwarancja na stabilność produktu, połączenia, przetarcia i odbarwienia powierzchni laminatu.

Data dodania: 29.02.2012