Około 25 tys. z 60 krajów odwiedziło łącznie targi ARENA DESIGN, MEBLE POLSKA 2019 i Targi Wnętrz Home Decor. 11 pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich zajęte zostało przez 400 wystawców, prezentujących najnowsze trendy w projektowaniu.


Hasło przewodnie ARENA DESIGN brzmiało w tym roku TransFormacje. Wybierając je, organizatorzy chcieli podkreślić wagę zmian zachodzących w designie.

Podczas 11. edycji targów wybrano Projektantów Roku. Zostali nimi Nikodem Szpunar, Michał Loba i Fenek Studio, którzy nie tylko zaprezentowali własne projekty, ale i opowiedzieli o tym, jak budować własną markę na rynku.

Przyznano również nagrody w konkursie TOP DESIGN award, którego jury docenia najbardziej ergonomiczne i najlepiej zaprojektowane produkty. W tym roku wyróżniono m.in. kolekcję SONA firmy Noti, pilota zdalnego sterowania MOBILUS COSMO|WM od MOBILUS MOTOR czy pufę UFA zaprojektowaną przez Doki Design.

Odbyły się również inspirujące spotkania z gwiazdami światowego designu, takimi jak Massproductions (Magnus Elebäck i Chris Martin), Alexander Taylor czy duet Geckeler Michels.

 

Massproductions, źródło: Arena Design

Podłogi na ARENA DESIGN

Targi ponownie udowodniły, że trendy w designie dotyczą również podłóg. Pokazały to nie tylko firmowe stoiska, ale i projekt towarzyszący ARENA DESIGN – Miasto żyje designem. Była to m.in. Wiosna pełna trendów w salonie direct floor. Spotkanie poświęcone zostało nowościom w podłogach drewnianych, a w ramach niego zaprezentowano najnowszą kolekcję wielkoformatowego parkietu marki Scheucher – MULTIflor 700.

 

 

Tegoroczne trendy wskazała także firma Interprint, prezentując kolekcję dekorów *TSFKASP, na którą składa się osiem projektów: Nairo, Nomad, Ambassador, Katthult i Artisan, imitujących drewno, a także trzy wzory (Veneto, Grid, Aurora), które imitują marmur, beton i kamień oraz metal.

 

źródło: Interprint

Podłogi na MEBLE POLSKA

Nowości podłogowe zostały zaprezentowane również na targach MEBLE POLSKA. Najnowsze dekory przedstawił salon VOX. W kolekcji pojawiają się podłogi naturalne Skandinavien – deska trójwarstwowa: Dąb Hede, Dąb Vado, Dąb Alesund, Dąb Fosen, Dąb Skagerrak oraz deska lita Dąb Rorvik.

 

Dąb Alesund, źródło: VOX

 

Dąb Rorvik, źródło: VOX

[KK]

Data dodania: 02.04.2019