15 marca rozpoczęła się 5 edycja konkursu dla młodych projektantów „make me!”. Konkurs stanowi jeden z fundamentów Łódź Design Festival – Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi. W ciągu 5 lat “make me!” stał się jednym z najważniejszych konkursów dla młodych projektantów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą.

Konkurs skierowany jest do młodych twórców między 20 a 30 rokiem życia. Przyjmowane będą projekty z różnych dziedzin wzornictwa, w tym mody. Każde zgłoszenie jest oceniane przez starannie dobrane, międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą eksperci w dziedzinie projektowania, m.in. dyrektorzy festiwali, kuratorzy i krytycy, projektanci oraz redaktorzy branżowych magazynów. Wyróżnione projekty tworzą wystawę pokonkursową, która prezentowana jest podczas Festiwalu. Dla młodych ludzi to niezwykła szansa, aby pokazać swoje pomysły szerokiej publiczności, nawiązać kontakt z firmami i zaistnieć na rynku polskiego, a nawet międzynarodowego wzornictwa.

W tym roku po raz pierwszy udział w konkursie jest płatny. Ponadto nie będą przyjmowane projekty w dziedzinie architektury, a zgłoszenia można przesyłać jedynie drogą elektroniczną na adres makeme@lodzdesign.com.

Nagroda główna to 20 000 zł oraz wyróżnienia w postaci wyjazdów studyjnych i staży.

Konkurs potrwa od 15 marca do 30 czerwca

Regulamin oraz formularz do pobrania znajdują się na stronie internetowej http://www.lodzdesign.com

Opłata za udział w konkursie:

 100 PLN

 30 EUR

 40 USD

Data dodania: 16.03.2012