Czy możliwe jest zagospodarowanie niezbyt dużej przestrzeni, aby uzyskać idealne połączenie kuchni, salonu oraz jadalni? Specjaliści z Splinter Works w swojej najnowszej realizacji pokazali, że przy odpowiedniej analizie i użyciu niekonwencjonalnych metod, można osiągnąć oszałamiający efekt.

Pragnieniem klientów, którzy zamówili ten projekt był bardzo nowoczesny wystrój z zachowaniem klasycznego akcentu. Z powodu ograniczonego metrażu, nie byli jednak pewni czy jest to możliwe. Do tego ich zamiłowanie do gotowania spowodowało, że największym wyzwaniem stało się zaprojektowanie oraz wykonanie funkcjonalnej i nieszablonowej kuchni. Dodatkowym utrudnieniem była dwupoziomowa konstrukcja pomieszczenia.

Kuchenna wyspa

Kuchnia została umieszczona na tzw. wyspie, która mieści się wyżej, aniżeli salon i jadalnia. Prowadzą do niej – z dwóch stron – elegancko wykończone schody. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, podjęto decyzję, że szafki oraz blaty kuchenne ułożone zostaną w półokręgu. Miało to stworzyć złudzenie miękkości pomieszczenia oraz uzyskaćno dzięki temu głębsze i bardziej pojemne szafki . Oprócz tego zdecydowano się na stworzenie rzeźby z drewna, która na co dzień ma pełnić funkcję deski do krojenia. Całość kompozycji stała się niekonwencjonalna i designerska.

Nowocześnie i przyjemnie

Aby zachować estetykę pomieszczenia unikano stosowania długich i prostych odcinków. Należało także zrównoważyć akcenty klasyczne i nowoczesne w wystroju pomieszczenia. Odpowiednie rozmieszczenie oświetlania oraz zastosowanie ciepłej tekstury dębu z śnieżnobiałym materiałem Corian pozwoliło uzyskać pożądany efekt. Żeby go wzmocnić zastosowano również „miękki” odcień szarego kamienia kwarcowego. Całość dopełniają dębowe drzwi. W taki sposób kuchnia, jadalnia oraz salon wzajemnie się uzupełniają i tworzą niepowtarzalną mieszankę nowoczesnego designu z klasycznym i przyjemnym dla oka drewna.

Data dodania: 02.02.2015