Salon urody to miejsce, w którym kobiety (i coraz częściej także mężczyźni) szukają chwili odprężenia, poprawiają swoje samopoczucie i zdrowie. Jak wygląda tworzenie klimatu wnętrza nowoczesnego studia urody? Przekonajcie się na przykładzie poznańskiego Studia Magadi.

Studio Urody Magadi jest efektem marzeń i ciężkiej pracy młodej kosmetolog – Marty Bińkowskiej:

Początki zwykle nie bywają łatwe. Studio Magadi (jak wyjaśniła nam właścicielka, nazwa ta może być myląca – wielu osobom kojarzy się bowiem z imieniem, tymczasem Magadi to także gatunek kremowej i delikatnej róży) pierwotnie mieściło się na jednym ze skrajnie położonych poznańskich osiedli, co powodowało trudności w pozyskaniu nowych klientów. Właścicielka postanowiła zatem przenieść swój salon w bardziej dostępne miejsce. Okazał się nim lokal przy ulicy Katowickiej na osiedlu Polanka.

Towarzyszyliśmy realizacji tego planu od samego początku. Zobacz jak wyglądało tworzenie wnętrza Studia Magadi.

Źródło: Studio Urody Magadi

Niewielka powierzchnia – duże wyzwanie

Przygotowanie odpowiedniego projektu zajęło około dwóch tygodni, jego realizacja miała zakończyć się w przeciągu miesiąca. W lokalu pierwotnie miały znaleźć się trzy gabinety, toaleta, recepcja oraz pomieszczenie socjalne.

W tym powiększonym gabinecie Marta Bińkowska będzie wykonywać przewidziane w ofercie salonu zabiegi kosmetyczne, natomiast położone na wyższym poziomie pomieszczenie zdominowała ogromna kapsuła PowerSlim, która jest swoistym połączeniem sauny na podczerwień, urządzenia do koloroterapii i… kina. Dla zwiększenia komfortu klientów w gabinecie tym zainstalowano także kabinę prysznicową, która umożliwia odświeżenie się po relaksującej sesji w kapsule.

Źródło: Studio Urody Magadi

Wnętrze nowoczesne, ale przyjazne

Na podłodze pozostawiono zatem matowe płytki ceramiczne o nierównej strukturze w odcieniu ciemnego beżu.

Nowe meble są nowoczesne i proste z okleiną drewnopodobną (mahoń).

Z uwagi na to, że zdecydowaną większość mieszkańców osiedla, na którym zlokalizowane jest Studio Magadi stanowią ludzie młodzi, zdecydowano, że wnętrze powinno być nowoczesne, choć pozbawione często występującego w tym stylu chłodu.

Do aranżacji wnętrza wykorzystano elewację z piaskowca, który odpowiednio podświetlony podkreśla „bliskość natury”. W małej poczekalni tuż obok zaokrąglonego blatu recepcji ustawiono dwa czarne krzesła o okrągłym kształcie i kontrastujący z nimi biały delikatny stolik. Klimat tych mebli przypomina lata 60-te.

Blat recepcyjny został wykonany z białej, matowej płyty MDF. Czoło recepcji oraz wnęki obok niej zostały podświetlone, podkreślając biały graficzny wzór na popielatej tapecie, którą zostały pokryte.

Istotne dodatki

Klimat każdego wnętrza tworzą dodatki – w tym przypadku zdecydowano się na nowoczesne białe wazony w kształcie walca, w których aktualnie znajdują się sztuczne zielone rośliny, a które docelowo mają ustąpić miejsca zasadzonym żywym, jasnozielonym i wysokim kwiatom, które podkreślą relaksacyjny charakter całego wnętrza. Na fotelach pojawią się także zielone poduszki. Drzwi i framugi oklejono jasną okleiną imitującą jesion.

Ozdób nie brakuje także na blacie recepcji. Znajdują się na nim trzy okrągłe drewniane świeczniki-kule oraz doniczka w kolorze piaskowca z białą azalią.

Klosze trzech lamp w kolorze oliwkowej zieleni uzupełniają wyższe partie recepcji i poczekalni o wyraziste akcepty oraz dają ciepłe światło.

Wnętrze tego Salonu emanuje spokojem, choć wyposażono go w wiele wyrazistych elementów. Miejsce to wygląda na ciche, schludne i stonowane – idealne, by się zrelaksować.

Data dodania: 05.04.2011