Ostatnie wydarzenia branży wnętrzarskiej, w tym targi Salone del Mobile w Mediolanie, pozwoliły odkryć wiele nowych trendów. Co już niedługo pojawi się w naszych domach?

Obłe kształty

Jednym z najbardziej widocznych trendów jest motyw koła. Wiąże się on z zaokrąglonymi tapicerkami i meblami o opływowym kształcie, począwszy od wezgłowi łóżek, do okrągłych stołów. Trend ten tłumaczony jest chęcią podkreślenia znaczenia rodziny i integracji.

 

źródło: Agata Meble

Ekologiczne kompozycje

W związku z rosnącą świadomością ekologiczną, staramy się wybierać coraz bardziej naturalne materiały do naszych domów. Dlatego najnowsze aranżacje bazują na drewnianych elementach, delikatnych – a nawet wyblakłych – barwach bądź spójnych kompozycjach złożonych z 2 lub 3 kolorów.

 

źródło: Agata Meble

Funkcjonalność domowego biura

Z kolei w nawiązaniu do zwiększonej popularności pracy zdalnej, przywiązujemy coraz większą uwagę do wyglądu domowego biura. Wybieramy wielofunkcyjne rozwiązania, które pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń, na przykład łącząc biurko z toaletką.

 

źródło: Porta Drzwi

Wszystkie wskazane trendy mają wspólną cechę, którą z pewnością jest minimalizm. Uciekamy od konsumpcjonizmu i przepychu, skupiając się na jakości wybieranych produktów.

[KK]

Data dodania: 30.07.2019