Styl glamour to mieszanka luksusu, elegancji i barokowych inspiracji. Przejawia się w modzie, stylu życia, nie mogło go zatem zabraknąć także w aranżacji wnętrz.

Glamour jest odejściem od powszechnie panujących standardów. Ten styl aranżacji wnętrz bazuje przede wszystkim na szczegółach i detalach. To one podkreślają niepowtarzalny i oryginalny charakter pomieszczenia.

Glamour, czyli barokowy przepych

Styl glamour powstał na początku XX wieku jako przeciwstawienie do pozbawionego ozdób i indywidualizmu minimalizmu. W glamour pełna przepychu dekoracyjność, zastąpiła dominującą przedtem funkcjonalność.

Wzorem dla wnętrza glamour jest barokowy przepych, bazujący na ornamentyce i formach drobnych elementów wyposażenia, kontrastowany z prostymi formami nowoczesnych mebli. Aranżacje w stylu glamour to zestawienia dużych powierzchni odbijających świetlne refleksy z powierzchniami matowymi i kształtnymi zdobieniami.

 

Źródło: HEDO design

Wnętrze pełne blasku

Wnętrze glamour charakteryzuje się niewątpliwie niepowtarzalnym i ekskluzywnym stylem. Lśniące meble i dodatki dodają przestrzeni blasku, a odbijające się w nich światło powiększa optycznie wnętrze.

Meble w stylu glamour

W pomieszczeniu urządzonym w stylu glamour najważniejszy jest dobór odpowiednich mebli. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się kanapy i krzesła o wielkich gabarytach oraz utrzymanym w stonowanych kolorach obiciu w stylu art deco, który jeszcze bardziej podkreśli luksus aranżowanego wnętrza.

 

Źródło: HEDO design

W ekskluzywnym wnętrzu świetnie sprawdzą się pluszowe, aksamitne i welurowe fotele oraz kanapy. Meble stylizowane na zamierzchłe czasy powinny posiadać bogate w formę bryły oraz posiadać wysoki połysk. Szafy, komody i szafki powinny posiadać oryginalne elementy dekoracyjne – klamki czy uchwyty.

Subtelne wzory i kolory

Do stylu glamour pasują kolory, które podkreślą charakter wnętrza, takie jak różne odcienie czerwieni, fioletu oraz różu. Wyraźny przepych wnętrza podkreśli również zastosowanie tapet z metalizowanymi, lśniącymi motywami baroku.

Lśniące dodatki

Styl glamour to przede wszystkim lśniące i przyciągające wzrok dodatki. Miłe w dotyku aksamitne poduszki sprawią, że otoczenie stanie się eleganckie i przytulne. Pikowane czy haftowane narzuty i kapy z jedwabiu lub weluru również podkreślą bogactwo wnętrza.

Istotnym i chyba najważniejszym dodatkiem stylu glamour jest światło. Kryształowe żyrandole, dodatki i drobne paciorki zatrzymujące w sobie promienie słońca sprawiając, że wnętrze „zabłyśnie”.

Odbicie światła w lustrze

Nieodłącznymi dodatkami wystroju wnętrz w stylu glamour są przede wszystkim lustra. Duże lustra w lśniących ramach, dodają wnętrzu jeszcze więcej przepychu i blasku. Głównym elementem dekoracyjnym jest ich bogato zdobiona rama – barokowe zawijasy, kształty przypominające łodygi i liście kwiatów obowiązkowo muszą lśnić srebrną, złotą lub onyksową barwą.

Z pewnością urządzenie wnętrza w stylu glamour będzie krokiem w kierunku ekstrawagancji i odrobiny luksusu, który zmieni nawet najbardziej skromne pomieszczenie w bogate wnętrze inspirowane barokiem.

Data dodania: 06.02.2012