Nudzą Cię klasyczne meble do biura lub domowego gabinetu? Pasjonujesz się lotnictwem z czasów II Wojny Światowej? Przedstawiamy idealny zestaw dla Ciebie – niezwykłe biurko, fotel, krzesło oraz regał na książki inspirowane wyglądem myśliwców z połowy ubiegłego stulecia.
Biurko Aviator Wing przypomina wygięte skrzydło samolotu. Ten niezwykły design sprawi, że każde pomieszczenie stanie się bardzo oryginalne.
Podstawę biurka stanowi rama z twardego drewna, która jest pokryta metalową okładziną, wyglądającą jak patchwork z wypolerowanego aluminium. Zewnętrza warstwa została wykonana ręcznie. Charakter mebla podkreślają także wyeksponowane śruby ze stali.
Biurko wyposażono w trzy półki pokryte czarnym płótnem, które pomieszczą sporą ilość papierów oraz innych materiałów biurowych. Blat biurka ma 198 cm długości, 104 szerokości, a cały mebel ma wysokość 76 centymetrów.
Kolejnym meblem z tej kolekcji jest regał z półkami Aviator. Regał, podobnie jak biurko, z każdej strony pokryty jest wypolerowanym aluminium, uwidoczniono także stalowe śruby, które z daleka wyglądają jak nity.
Pod warstwą metalu znajduje się także rama z twardego drewna. Uwagę przyciągają zaokrąglone brzegi, które przechodzą w delikatne skosy w narożnikach. Regał ma cztery solidnie wyglądające półki, które utrzymają dużo książek, a także pomogą wyeksponować inne elementy, które zdecydujemy się na nich umieścić. Regał ma szerokość 119 cm, głębokość 50 i wysokość 195 centymetrów.
Zainspirowany wyglądem wojennych bombowców fotel ma opływowy kształt, a jego boki pokryte są nitowanymi kawałkami z aluminium. Siedzisko zostało wykonane ze skóry, a jego żebrowana forma ma przypominać klasyczne kurtki, które nosili w tamtych czasach piloci.
Fotel ten jest dziełem Timothy’ego Oultona – londyńskiego sprzedawcy antyków i reprodukcji mebli. Urodzony w Manchesterze Timothy odziedziczył po ojcu – Philipowi Oultonowi – zamiłowanie do piękna oraz umiejętność dostrzegania wartości artystycznych w obudowach przedmiotów. Philip Oulton w 1976 roku otworzył Halo Antiques, gdzie prezentował ręcznie robione meble i akcesoria oraz sprzedawał je na terenie Wielkiej Brytanii i za granicą. Jego synowie – Timothy i Charles stworzyli Halo Group, w ramach której współpracują z zespołem rzemieślników i tworzą meble oddające hołd antykom.
Krzesło Spitfire natomiast bezpośrednio odnosi się do słynnego brytyjskiego jednomiejscowego samolotu myśliwskiego. Wbrew nazwie, krzesło to wcale nie ma cholerycznej natury. Jego sylwetkę zgrabnie oplatają aluminiowe panele, które nadają mu nowoczesny wygląd, a głębokie siedzisko, wyściełane elastyczną postarzaną skórą sprawia wrażenie wygodnego. Cztery chromowane kółka umożliwiają pełną mobilność.
Niespotykane połączenie surowego nitowanego aluminium i wypełnionego pluszem siedziska pokrytego gładką i delikatną skórą, tworzy minimalistyczny mebel wyciągnięty „żywcem” ze złotej ery lotnictwa. Krzesło Spitfire jest także bardzo wytrzymałe – maksymalne obciążenie wynosi około 150 kilogramów.
Twórcy oryginalnych mebli nie zapomnieli także o praktycznych względach swojego zestawu. Usuwanie kurzu nie powinno nastręczać wielu trudności – na co dzień można to zrobić za pomocą miotełki z piór lub czystej, suchej szmatki. Od czasu do czasu warto także wypolerować metalowe elementy, aby ładnie się błyszczały. Fotel Aviator jest też dodatkowo wyposażony w plastikowe podkładki, by nie rysował podłogi.
Kolekcję „odlotowych” mebli można uzupełnić jeszcze o różnego typu ławy, stoliki pod telewizor, szafki, które znajdują się w ofercie sklepu, ale zdecydowanie odradzamy zestawianie wszystkich tych elementów w jednym pomieszczeniu – jak powszechnie wiadomo: co za dużo to niezdrowo.
Dodatkowym hamulcem może być też cena – niezwykłe meble oczywiście nie są tanie – za biurko trzeba zapłacić 1995 dolarów, podobnie jak za regał, a fotel i krzesło kosztują odpowiedni 1495 i 995 dolarów.
Można je kupić w sklepie internetowym Restoration Hardware, przed zakupem należy jednak sprawdzić przy pomocy kodu pocztowego, czy obsługująca sklep firma kurierska dotrze do naszego miejsca zamieszkania.
Data dodania: 04.01.2011