Hiszpański designer Maximo Riera poszerza kolekcję “The Animal Chair” to fotel, którego oparcie wyrzeźbione jest na kształt głowy słonia. Jak sam przyznaje, jego ostatnie dzieła to hołd wobec największych zwierząt chodzących po ziemi, znanych z dobrej pamięci, inteligencji i mądrości.

Najnowszy element kolekcji “The Animal Chair” to rzeźbiony fotel o kształcie słonia. Hiszpański designer czerpał inspirację do tego projektu z kultury indyjskiej, w której to zwierze jest reprezentacją bóstwa Genesha, przywódcy pośrednich bogów.

W azjatyckiej symbolice słoń zajmuje honorowe miejsce. Uważa się go za uosobienie mądrości i sprytu, dlatego Genesha postanowił przybrać jego wizerunek. Bóstwo to jest patronem uczonych oraz opiekunem ksiąg i liter, skrybów oraz szkół. Ganesha usuwa także wszelkie przeszkody i zapewnia powodzenie w najróżniejszych przedsięwzięciach.

Fotel, będący uzupełnieniem kolekcji “The Animal Chair”, wyrzeźbiony jest za pomocą specjalistycznych narzędzi rzeźbiarskich w skompresowanej piance. Konstrukcja mebla opiera się na solidnej stalowej ramie, a całość waży 160 kg. Efekt końcowy projektant osiągnął poprzez obciągnięcie fotela naturalną, ręcznie malowaną skórą, co sprawiło, że wyrzeźbiony wizerunek zwierzęcia wygląda bardzo naturalnie.

Data dodania: 22.05.2012