Kanadyjscy naukowcy opublikowali badania, z których wynika, że w pozycji siedzącej spędzamy średnio 15,5 godzin dziennie. Czy jest to wystarczający powód, aby z większą uwagą wybierać krzesła i fotele do naszego domu? Z pewnością liczą na to designerzy, którzy prześcigają się w tworzeniu coraz oryginalniejszych mebli. Dzisiaj przedstawiamy Swing Table – projekt studia Duffy London.

Christopher Duffy, znany brytyjski projektant mebli, jest autorem niezwykłej konstrukcji stołu z wiszącymi krzesłami o nazwie Swing Table. W zamyśle projektanta system ma wprowadzić nieco urozmaicenia do nudnych rodzinnych kolacji, przedłużających się firmowych obrad czy cotygodniowego spotkania ze znajomymi.

Duffy tworząc Swing Table z pewnością skorzystał z doświadczenia, które nabył podczas pracy przy projektowaniu łóżek z baldachimem. Na bardzo podobnym stelażu zamocowano osiem wiszących krzeseł. Wysokość siedzisk jest regulowana, można ją dostosować do wzrostu użytkowników. Sama konstrukcja podtrzymująca krzesła została zaprojektowana tak, aby nie dominować wnętrza, w którym się znajdzie. Chociaż całość jest spora (wysokość: 220 cm, długość: 235 cm, szerokość: 135 cm), sprawia wrażenie delikatnej i subtelnej.

Blat stołu wykonano z orzecha sygnowanego logo FSC®, które daje gwarancję, że materiał ten został pozyskany z legalnych, kontrolowanych źródeł. Stelaż oraz krzesła wyprodukowane zostały z miękkiej stali.

Swing Table występuje w wielu kolorach. Wersja standardowa (biała) dostępna jest od ręki, na pozostałe należy złożyć zamówienie. Termin realizacji wynosi od 8 do 12 tygodni. Cena Swing Table rozpoczyna się od kwoty 6895£. Za dodatkową dopłatą można kupić system przeznaczony do użytku na świeżym powietrzu, np. na tarasie lub w ogrodzie.

Najnowszy projekt studia Duffy London zainteresuje z pewnością fanów minimalizmu i geometrycznych kształtów. „Lewitujące” krzesła i lampa zamontowana w centralnym punkcie konstrukcji przypominają swoim wyglądem bryły, z którymi mieliśmy do czynienia podczas lekcji matematyki. Ażurowa konstrukcja oraz metalowy stelaż sprawiają natomiast, że całość wydaje się surowa, ale intrygująca.

Swing Table to ciekawa propozycja dla osób, które chcą urozmaicić swoją codzienność. Mebel ten z pewnością sprawdzi się w ogrodzie, gdzie będzie romantycznie poruszany powiewami wiatru. Swing Table powinien także zainteresować firmy, w których kładzie się duży nacisk na kreatywność pracowników oraz niecodzienne rozwiązania. Konferencja odbyta przy takim stole niewątpliwie odbywałaby się bez stresu.

Data dodania: 05.04.2013