Drzwi zewnętrze są wizytówką każdego domu oraz zapewniają domownikom intymność i bezpieczeństwo. Ważne jest zatem, by wybór drzwi wejściowych był starannie przemyślaną decyzją. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Zakup drzwi zewnętrznych jest zwykle inwestycją na wiele lat. Rozważając więc ich wybór, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii, zarówno tych estetycznych, jak i funkcjonalnych. Wygląd panela, skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe czy odpowiednie właściwości izolacyjne to elementy, na których powinniśmy skupić się w szczególności. To od nich będzie zależał późniejszy komfort i wygoda użytkowania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jedną z podstawowych funkcji, jaką pełnią drzwi zewnętrze jest zapewnienie ochrony domownikom. Solidnie wykonane powinny stanowić skuteczną zaporę przed potencjalnym włamywaczem. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej zaopatrzyć się w produkt wyposażony w kilka rodzajów zabezpieczeń, które zagwarantują nam wysoką ochronę antywłamaniową.

Ważne są również właściwe zawiasy, gdyż one stanowią najczęściej kolejną furtkę dla złodzieja.

Zarówno ościeżnica, jak i skrzydło powinny być wykonane ze stali, gdyż znacznie utrudnia to ich zniszczenie.

Zatrzymać ciepło

Kolejną istotną kwestią przy wyborze modelu drzwi wejściowych jest odpowiedni poziom ochrony przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi i hałasem.

By uniknąć niepotrzebnych strat ciepła, wynikających z przenikania zimna przez skrzydło najlepiej zaopatrzyć się w produkt o dobrych parametrach izolacyjnych. Odpowiada za to właściwa grubość drzwi oraz specjalne wypełnienie.

Estetyka ma znaczenie

Po dokonaniu wyboru z uwzględnieniem niezbędnych parametrów, czas na dopasowanie stylistyki drzwi do naszego domu.

Do klasycznie zaaranżowanego domu pasować będą uniwersalne dekory, które imitują naturalne drewno. W przypadku prostych i nowoczesnych budynków sprawdzą się z kolei bardziej awangardowe wzory.

Panele ozdobne skrzydła drzwiowego są wytwarzane w technologii okleinowania płyty okleiną naturalną (fornirem) z powierzchnią lakierowaną lub matową, bądź modyfikowaną i barwioną w różnych kolorach. W przypadku niektórych producentów istnieje możliwość wyboru na indywidualne życzenie klienta szerokiej gamy oklein.

Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie opisywane parametry, będziemy mogli cieszyć się solidnymi drzwiami przez długie lata.

Data dodania: 21.04.2011