Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i wykonawców z branży budowlanej – technolodzy koncernu Uzin Utz AG stworzyli pierwszą na rynku masę gipsową UZIN NC 112 Turbo, która wygrywa z większością mas cementowych w rywalizacji czasu schnięcia.

UZIN NC 112 Turbo to uniwersalna masa wyrównująca, która może być stosowana przed montażem wszystkich typów podłóg. Wytrzymała i gładka powierzchnia, którą tworzy, sprawdzi się zarówno pod wykładziny dywanowe, jak i elastyczne. UZIN NC 112 Turbo to także doskonała masa pod cienkie (2-3-milimetrowej grubości) podłogi winylowe (LVT) – przy których niezbędne jest gładkie i równe podłoże. Oprócz tego można ją stosować pod wszystkie rodzaje podłóg drewnianych, ceramikę oraz kamień naturalny.

W porównaniu ze zwykłymi masami anhydrytowymi UZIN NC 112 Turbo wysycha 4-krotnie szybciej (niezależnie od warunków atmosferycznych panujących w pomieszczeniu). Zaledwie po 1-2 godzinach można wchodzić na powierzchnię, a po ok. 6 godzinach montować wykładziny. Natomiast już po 12 godzinach wylania masy, można rozpocząć montowanie podłogi drewnianej lub korkowej.

Kolejną zaletą UZIN NC 112 Turbo jest wytrzymała i gładka powierzchnia, którą uzyskuje się po wylaniu masy, co w wielu przypadkach wyeliminuje konieczność szlifowania. Stabilność masy sprawia, że jest bardzo bezpieczna i wygodna w aplikacji. Dzięki zastosowaniu ulepszonej mieszanki środków wiążących i innowacyjnej kombinacji dodatków uszlachetniających, która zapewnia wysoką twardość nawierzchni oraz odporność na zginanie, UZIN NC 112 Turbo można stosować zarówno jako masę do wnętrz mieszkalnych, jak i obiektów handlowych, użyteczności publicznej i przemysłowej.

Prawie całkowity brak naprężeń wewnętrznych daje możliwość zastosowania masy na tzw. podłoża krytyczne (np. jastrychy mieszane czy asfaltowe). Jej zastosowanie jest ograniczone zakresem grubości warstwy do 10 mm.

Masa UZIN NC 112 Turbo charakteryzuje się niską zawartością chromianów (certyfikat GISCODE ZP 1) oraz bardzo niską emisyjnością (EMICODE EC 1 R PLUS).

UZIN NC 112 Turbo informacje techniczne:

 

• Czas obróbki: 15-20 min.

• Możliwość wchodzenia: po 1-2 godzinach

• Gotowość do montażu podłóg: po ok. 6h (wykładziny), po ok. 12h (podłogi drewniane)

• Zastosowanie: uniwersalne – pod wszystkie typy podłóg, wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, komercyjnych, użyteczności publicznej, przemysłowych

• Grubość warstwy: do 10 mm

• Niska zawartość chromianów

• Bardzo niska emisyjność

Autor: Patrycja Klepczarek

 

Data dodania: 27.02.2017