W dniach 15 – 16 czerwca w Krakowie odbywał się Festiwal Wnętrz, czyli targi aranżacji i wyposażenia. Po raz pierwszy wystawie towarzyszyła Strefa: polski design, w której prezentowali się krajowi projektanci mebli, oświetlenia i elementów aranżacyjnych.

Przestrzeń wystawowa Festiwalu Wnętrz wzbudziała spore zainteresowanie. Przedmioty eksponowano w ciekawy, nieoczywisty sposób, pokazując, że każdemu miejscu potrafią nadać niepowtarzalny klimat.

W Strefie: polski design można było spotkać młodych twórców skupionych wokół Akademii Sztuk Pięknych. Prace niektórych z nich miały swoje premiery miał już m.in. na targach w Mediolanie (Landor Polska), czy Kolonii (Pracownia Projektowa InsideLab).

Podczas Festiwalu Wnętrz nie zabrakło też nostalgicznego powrotu do przeszłości polskiego wzornictwa – odnowione klasyczne polskie meble zaprezentowali twórcy MIEJSCA, a reinterpretację klasycznego designu firma Vzór – słynny fotel RM58 Romana Modzelewskiego.

Fundacja Fly with Art specjalnie na Festiwal Wnętrz przygotowała wystawę Tomek Wójcik, “3×3 design”, w której udział wzięła Galeria BB, “kolektyw 21” oraz wspomniana już wcześniej firma Landor. Uczestnicy zobaczyli projekty studia Emandes, Bogdana Kosaka Malafora, N-cart, Skitsch oraz artystów związanych z “kolektywem 21”: Mai Gralak, Magdy Pińczyńskiej oraz Tomasza Wójcika.

Strefę: polski design reprezentowali też projektanci wyjątkowych stołów – firma MILONI, pracowania Wnętrza&Design Katarzyny Grucy, papierowe lampy od Artivity oraz LaboratoryArt i ich L – GO Eco Sit Play (logarytm sztuki).

Warsztaty, porady, inspiracje

Przez dwa dni targów odbywały się także twórcze warsztaty dla dzieci, których celem było rozwijanie od najmłodszych lat zamiłowania do dobrze zaprojektowanych rzeczy.

Otwarte panele konferencyjne przeniosły m.in. targi iSaloni z Mediolanu do Krakowa, w obszernej relacji Alfreda Marka ze Krakowskich Szkół Artystycznych. Zaś na niedzielnych spotkaniach otwartych, architekci przekonywali, że nie należy się ich bać. Oprócz tego, wszyscy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z nimi.

Cała przestrzeń Festiwalu Wnętrz była wypełniona stoiskami ponad 60 firm, które prezentowały najnowsze rozwiązania i produkty do domów i mieszkań.

W tym roku na Festiwalu Wnętrz spotkały się inspiracje z wielu dziedzin i obszarów. Wszystko po to byśmy mogli mieszkać pięknie!

Data dodania: 20.06.2013