85 procent badanych wymieniło podłogę w pokoju dziecięcym na panele, deski, parkiet drewniany lub deski warstwowe – wynika z badań przeprowadzonych przez GfK Polonia na zlecenie firmy Barlinek SA.

Badania wskazały, że na pokój dziecięcy przeznaczamy średnio niemal jedną czwartą powierzchni mieszkania (23,3 procent przy średniej powierzchni całkowitej mieszkania/domu w badanej grupie na poziomie 99,6 m2). Badanie zostało przeprowadzone na grupie osób, które dokonały wymiany podłogi w pokoju dziecięcym.

Niemal połowa badanych deklarowała, że w ich mieszkaniach/domach znajdują się dwa pokoje dziecięce, które stanowią łącznie około 28,8 procent powierzchni całego mieszkania.

Duże i jasne przestrzenie dla dzieci

Wyniki badania GfK Polonia na zlecenie firmy Barlinek SA, która od niedawna ma w swojej ofercie deski YOUNG – dedykowane na podłogi do pokojów dziecięcych, wykazały także, że królestwa najmłodszych członków rodziny wolimy urządzać w stonowanej kolorystyce. Połowa ankietowanych urządziła pokoje dla dzieci w kolorystyce ciepłej, a jedna piąta zdecydowała się na jasne i słoneczne tonacje.

16 procent badanych przyznało, że pokój ich dzieci jest w odcieniu zieleni, 14 procent – w kolorze niebieskim, 13 procent – żółtym, a 11 procent, że pokój dziecięcy w ich mieszkaniu jest urządzony w kolorze brązowym. 15 procent badanych urządziło pokoje swoim dzieciom używając różnorodnych barw mebli i sprzętów.

Podłogi bliżej natury

Badanie przeprowadzone zostało na grupie osób, które dokonały wymiany podłogi w pokoju swoich pociech, dlatego pytano także o powody tej zmiany. Niemal połowa badanych za głównym powód remontu uważała zniszczenie/zużycie dotychczasowej podłogi, a prawie jedna trzecia wskazała na względy estetyczne. 22 procent badanych wymieniło podłogę ze względu na łatwość utrzymania w czystości.

Przed remontem w pokojach dziecięcych w mieszkaniach badanych dominowały wykładziny dywanowe (26 procent) oraz PCV (19 procent). Po remoncie najchętniej zamieniono je na panele, deski, parkiet drewniany i deski warstwowe – na ten krok zdecydowało się aż 85 procent badanych. 76 procent osób uczestniczących w badaniu zgodziło się ze stwierdzeniem, że podłoga drewniana jest, dzięki swoim walorom estetycznym, przede wszystkim dekoracją pokoju. 71 procent badanych uważa również, że taka podłoga jest zdrowa i bezpieczna dla ich pociech, ponieważ jest to produkt naturalny (74 procent).

Nowoczesne rozwiązania oferowane przez producentów podłóg umożliwiają rodzicom urządzenie dzieciom pokoju bezpiecznego, dostosowanego do ich potrzeb i gustów. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem dotyczącym najnowszych trendów wśród dekorów paneli laminowanych dedykowanych właśnie najmłodszym użytkownikom podłóg pt. Kaczki, króliczki i misie – panele laminowane z wzorami dla dzieci

Data dodania: 31.08.2011