9 października w Poznaniu odbyło się szkolenie zorganizowane przez spółkę Loba-Wakol Polska – producenta chemii budowlanej oraz firmę Walczak – producenta naturalnych podłóg drewnianych.

Szkolenie zorganizował i poprowadził Robert Elias – konsultant techniczno-handlowy, kierownik regionu odpowiedzialny za Wielkopolskę i Polskę południowo-zachodnią. Celem tego typu szkoleń jest przedstawienie zagadnień obejmujących cały zakres prac parkieciarskich – od przygotowawczych, takich jak np. naprawa jastrychów, po wykończeniowe np. olejowanie, lakierowanie. Podczas szkoleń prezentowana jest charakterystyka techniczna produktów, uczestnicy mogą także wypróbować niektóre z nich.

Prowadzący szkolenie zwykle omawia z uczestnikami problemy występujące na co dzień  podczas realizacji zleceń np. układanie parkietu na podłożach krytycznych (podłoża z resztkami starego kleju lub środków mocujących, stare podłogi, płytki ceramiczne i tarasowe, podłoża wrażliwe na wilgoć, bardzo nierówne, miękkie lub mokre podłoża itp.). Podczas szkoleń prezentowane są również nowe produkty firm Loba i Wakol.

Poznańskie szkolenie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia historii obu firm: Loba GmbH & Co. z Ditzingen i Wakol GmbH z Pirmasens. Firma Loba zajmuje się rozwojem i produkcją systemów do zabezpieczania i pielęgnacji zarówno parkietu, podłóg drewnianych jak i korkowych. Wakol działa w obszarze rozwoju, produkcji i sprzedaży klejów oraz mas uszczelniających. Produkty firm Loba i Wakol oczywiście mogą być używane razem – są testowane pod względem wzajemnego oddziaływania na siebie.

Robert Elias omówił także problemy z wilgotnością i wytrzymałością podłoża, a następnie przedstawił jak powinna wyglądać właściwa ocena i badanie podłoża pod kątem układania posadzek drewnianych.

Następnie przedstawił rozwiązania firmy Wakol na krytyczne podłoża.

Szkolenie zakończyło się zaprezentowaniem możliwości wykańczania powierzchni drewnianych przy użyciu lakierów, olejów i olejo-wosków.

Tego typu szkolenia są organizowane cyklicznie. Przedstawiciele handlowi urządzają w ciągu roku od dwóch do czterech szkoleń w każdym z regionów (w granicach Polski spółka Loba-Wakol wydzieliła cztery takie regiony). Informacje o planowanych szkoleniach umieszczane są na stronie internetowej www.loba-wakol.pl oraz w serwisie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy.

Szkolenia są adresowane do firm handlowych, czyli potencjalnych i aktualnych klientów, wykonawców (parkieciarzy) i biur architektonicznych.

Data dodania: 12.10.2010