W dniach od 13 do 16 września w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego. DREMIE towarzyszyły również Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.

Głównym celem targów DREMA, SOFAB i FURNICA jest pokazanie nowości oraz umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych, które pozwolą na dalszy rozwój wystawców.

Najlepiej od lat

DREMA to największa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcona obróbce drewna. W ciągu czterech dni, swoje produkty zaprezentowało blisko 500 wystawców z całego świata. Wśród nich można było znaleźć firmy m.in. z: Portugalii, Włoch, Niemiec, Austrii, Turcji, Hiszpanii, Szwajcarii, USA, Kanady, Tajwanu, Chin czy Korei Południowej. Jednak najliczniejszą reprezentacją mogła pochwalić się Ukraina. Pod względem liczebności, Ukraińcy stanowili aż 19% wszystkich gości zagranicznych.

Wśród wystawców panowała opinia, że obecna edycja była najlepsza od wielu lat. Hale Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło ponad 20 tysięcy przedstawicieli biznesu.

Podczas targów DREMA zaprezentowano wiele maszyn i narzędzi przeznaczonych do obróbki drewna. Zwiedzający mogli z bliska zobaczyć jak odbywa się przystosowanie tego surowca do celów produkcyjnych.

Praktyczne rozwiązania

DREMA obfitowała w wykłady. W Strefie Wiedzy, uczestnicy targów mogli dowiedzieć się m.in. o alternatywnych źródłach surowca drzewnego czy możliwości korzystania z dotacji Unii Europejskiej i dofinansowania ZUS dla przedsiębiorców. Z kolei Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy zorganizowało VII warsztaty branży parkietów i usług parkieciarskich.

Wystawcy starali się w jak najciekawszy sposób zaprezentować swoją ofertę. Wiele firm postawiło na pokazanie praktycznej strony produktów. Dzięki temu można było zobaczyć pracujące maszyny czy demonstracje produktów przeznaczonych do pielęgnacji drewna.

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 26.09.2016