Raz na kilka lat zawsze zachodzi konieczność przeprowadzenia większego remontu mieszkania. Czasami samo odmalowanie ścian nie wystarczy, ponieważ trzeba wymienić zniszczone podłogi – to właśnie one narażone są najbardziej na eksploatację. Sprawdź, z jakim wydatkiem może się to wiązać i dowiedz się, jak sfinansować taki zakup.
Remont mieszkania zwykle wiąże się ze sporą finansową inwestycją – także wtedy, gdy chodzi o wymianę podłóg. Wiele zależy jednak od tego, czym zamierzasz wyłożyć pokoje, kuchnię, łazienkę i przedpokój. Jak wynika z serwisu https://finanse.rankomat.pl/, Polacy chętnie korzystają ze wsparcia finansowego oferowanego przez banki pozwalającego na pozyskanie środków umożliwiających przeprowadzenie remontu.
Ile kosztują okładziny podłogowe?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zależy to m.in. od:
- miejsca zakupu
- rodzaju okładzin
- powierzchni do wyłożenia.
Jak przedstawiają się orientacyjne ceny? Za 1 m2:
- paneli podłogowych trzeba zapłacić średnio 40 zł
- płytek podłogowych trzeba zapłacić nie mniej niż 40 zł
- desek podłogowych zwykle płaci się więcej niż 70 zł
- parkietu trzeba zapłacić więcej niż 100 zł.
Jeżeli więc do wyłożenia masz mieszkanie o metrażu 70 m2, wówczas musisz liczyć się z wydatkiem rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych. Weź jednak pod uwagę, że trzeba zaopatrzyć się w większą ilość materiału niż to wynika z powierzchni pomieszczeń.
Do kosztów okładzin podłogowych należy doliczyć także ceny lister oraz materiałów montażowych.
Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?
Wybór kredytu gotówkowego nie może być przypadkowy, dlatego warto dokładnie przeanalizować choćby kilka dostępnych ofert. Pomaga w tym serwis porównywarkowy, dzięki któremu nie trzeba zbierać danych we własnym zakresie.
Na stronie dostępny jest kalkulator, który działa podobnie jak kalkulator kredytu samochodowego pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/. Trzeba określić parametry kredytu – wtedy pojawi się informacja zwrotna o konkretnych ofertach. Z poziomu serwisu porównywarkowego można także złożyć wniosek o finansowanie.
Wybierając kredyt gotówkowy, należy mieć na uwadze m.in. takie kwestie jak:
- RRSO – rzeczywista stopa oprocentowania uwzględnia nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe (np. prowizję, opłatę przygotowawczą, ubezpieczenie)
- okres finansowania – wpływa na wysokość miesięcznej raty oraz całkowitą kwotę do uregulowania
- wymagane dokumenty – im mniej, tym szansa na uzyskanie szybszej decyzji kredytowej.
Warto także zapoznać się z informacjami np. na temat wakacji kredytowych, opłat za nieterminową spłatę itp. Czasami może zdarzyć się – niezależnie od Ciebie – że nie będziesz w stanie uregulować zobowiązania. Dzięki temu dowiesz się, jak masz postąpić.
Data dodania: 10.03.2020