Kształtowanie przestrzeni wokół domu nie opiera się już tylko na estetycznym i stylowym wykonaniu. Coraz wyższa świadomość związana z ekologią powoduje, że doceniane są produkty przyjazne środowisku. Dla osób ceniących zarówno jeden, jak i drugi aspekt firma Libet przygotowała płyty Stream Line oraz kostki Iberie i Cadena ECO.

Odpowiednia aranżacja ogrodu sprawia, że jest to miejsce do którego udaje się z nieukrywaną przyjemnością. Swoista oaza ciszy i spokoju. Magia otoczenia sprawia, że to właśnie tu człowiek relaksuje się po ciężkim dniu lub nabiera sił na kolejny.

Naturalnie przestrzeń musi się wizualnie komponować z projektem domu. Jeżeli chcemy żyć przyjaźnie z naturą i do tego wybierzemy ekologiczne rozwiązania, to czas spędzany w ogrodzie czy na tarasie może sprawiać jeszcze większą satysfakcję.

Dbajmy o środowisko

Betonowe płyty Stream Line oraz kostki Iberia oraz Cadena ECO posiadają certyfikat Instytutu Ochrony Środowiska. Dzięki ich zastosowaniu można uzyskać od ok. 6 do aż 36% powierzchni biologicznie czynnej, czyli pozwalającej na swobodny odpływ wody do gruntu. Wolne miejsca pomiędzy poszczególnymi elementami można natomiast dowolnie wypełnić trawą, otoczakami czy grysem lub piaskiem. Jednak ekologia to nie wszystko. Producent zadbał również o niepowtarzalny design.

Inspiracja naturą

Płyty Stream Line z linii Libet Decco Monocolor są inspirowane linią meandrującej rzeki. Charakteryzują się delikatnym, opływowym kształtem i ażurową konstrukcją. Kolor antracytu doskonale komponuje się z naturalną zielenią trawy czy bielą otoczaków.

Linia Cadena ECO składa się z czterech elementów (dwóch pełnych i dwóch ażurowych), które wzajemnie się uzupełniają i tworzą harmonijną całość. Ich organiczny kształt pozwala na ułożenie nieregularnych ścieżek lub zwartych kompozycji.

Uzupełnieniem oferty są kostki z linii Libet Decco Monocolor, które wyglądem przypominają podkowę. Taki kształt zapewnia wiele możliwości aranżacyjnych. Kostki można ułożyć w taki sposób, aby uzyskać od kilku do kilkudziesięciu procent powierzchni biologicznie czynnej.

Zarówno płyty Stream, jak i Eko kostki można układać na terenie ogrodu czy tarasu. Nadają się również do bardziej wymagających miejsc jak podjazd do garażu czy parking.

[RAK]

Data dodania: 27.01.2016