Dni 20-21 października br. miały duże znaczenie dla niemieckiej branży budowlanej. Prawie miesiąc temu odbyło się jedno z najważniejszych dla wydarzeń – targi w Kolonii Eurobaustoff Forum. Po raz pierwszy wzięła w nich udział Ceramika Paradyż.


Na targach zaprezentowano m.in. nowości produktowe marki Paradyż My Way, a także kolekcję „Modernizm” powstałą we współpracy ze Studiem Ganszyniec. Na nowo prezentuje ona tzw. gorseciki, czyli popularne w przedwojennej Polsce płytki ceramiczne, które charakteryzują charakterystyczne wcięcia. Inspiracją do powstania kolekcji były autentyczne wzory znalezione w zabytkowych kamienicach.

Udział w wydarzeniu pozwolił marce kontynuować rozmowy na temat dołączenia do grupy Eurobaustoff. Jej zadaniem jest zrzeszanie wytwórców produktów budowlanych, płytek i wyrobów drewnianych, prowadzących biznes na terenie Niemiec. To także pomysłodawca i główny inicjator targów Forum.

Tego typu targi w Kolonii po raz pierwszy odbyły się w 2010 roku i odwiedza je ok. 10 000 osób z branży budowlanej. Na powierzchni liczącej ok. 40 000 m2 wystawia się ponad 500 producentów.

[KK]

Data dodania: 14.11.2019