Wrocław już od wiosny może szczycić się prestiżowym biurowcem Retro Office House, zlokalizowanym w centrum Wrocławia. Jest on połączeniem tradycji, która zachowała się w XX-wiecznym budynku oraz innowacyjnych technologii. Wśród nich znajdują się wysokiej jakości posadzki żywiczne od Flowcrete Polska, które położono w garażu podziemnym i w reprezentacyjnym patio.

Budynek został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates, a zrealizowany przez spółkę z grupy LC Corp. Znajduje się on przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej. Został podzielony na dwie części: większą – biurową i mniejszą – handlowo-usługową. Retro Office House to 6 kondygnacji nadziemnych i jedna podziemna, gdzie znajduje się parking o powierzchni 4 000 m kw., z 155 miejscami postojowymi. Tam położono płytki Deckshield.

 

źródło: Flowcrete Group

Posadzki Deckshield stworzono na bazie żywicy poliuretanowej. Są pokryte elastycznymi i wodoszczelnymi powłokami, wytrzymałymi mechanicznie i odpornymi na ścieranie. Powłoki chronią betonowe płyty stropowe przed niszczącym działaniem ruchu pojazdów. Płytki posiadają również zdolność mostkowania rys, dzięki którym zabezpieczają elementy konstrukcyjne. Zapewniają także odporność na szkodliwe działanie paliwa, smarów oraz soli odladzających znajdujących się na oponach. Do płytek dodawany jest piasek, zapewniający im właściwości antypoślizgowe.

Z kolei posadzki Mondéco Classic pokryły 1 600 m kw. wewnętrznego patio Retro Office House. Są to czarne płytki typu terazzo żywiczne, podkreślające elegancję reprezentatywnych miejsc. Stworzone zostały na bazie żywicy z dodatkiem kruszywa marmurowego, która nadaje im połysku, idealnie komponującego się z przestronnym wnętrzem. Przy tym, Mondéco Classic są odporne na ścieranie, nienasiąkliwe i – i jak podaje producent – łatwo utrzymuje się je w czystości, a to na skutek szlifu i odpowiedniej impregnacji.

– Aby zapewnić najbardziej komfortowe warunki działania i rozwoju biznesu w Retro Office House zastosowaliśmy wyłącznie najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Posadzki żywiczne na parkingu to nowoczesne rozwiązanie, które korzystnie wpływa nie tylko na estetykę, ale także na jego funkcjonalność. Z kolei szlifowane terazzo w wyrazistym, czarnym kolorze nadało wnętrzu patio elegancki, stylowy charakter– powiedział Witold Stańczak, Project Manager w LC Corp.

[KK]

Data dodania: 16.11.2018