Już po raz drugi magazyn „Forbes” opublikował ranking „Najcenniejsze Polskie Firmy Rodzinne”. Wśród laureatów z województwa łódzkiego znajduje się Ceramika Paradyż, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.


Ranking magazynu „Forbes” zapoczątkowano w 2018 roku. Jego celem jest debata na temat kondycji polskich firm rodzinnych, możliwościach zagranicznego rozwoju oraz innowacjach wprowadzanych przez nowe pokolenie.

 

źródło: Ceramika Paradyż

W tym roku Ceramika Paradyż zajęła trzecie miejsce wśród firm rodzinnych z regionu łódzkiego z przychodami powyżej 100 mln złotych. Nagroda Forbes dla Ceramiki Paradyż została wręczona w Pabianicach, a towarzyszył mu panel dyskusyjny „Czy w Polsce opłaca się być firmą rodzinną?”.

– Takie nagrody pozwalają zatrzymać się na chwilę i docenić osiągnięcia firmy. W ciągu trzech dekad rodzinny biznes przeistoczył się z małego zakładu w wielkie przedsiębiorstwo o międzynarodowej renomie, które od początku istnienia napędza polskie wzornictwo i zdobywa najważniejsze wyróżnienia designerskie, jak Red Dot Award czy iF Design Award – komentuje Tomasz Popielewski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

[KK]

Data dodania: 26.11.2019