Marka Cieszynka otrzymała tytuł „Created In Poland Superbrand 2014”. Laureaci tegorocznej edycji, zostali wyłonieni na podstawie badań konsumenckich, w których wzięło udział ponad piętnaście tysięcy respondentów oraz 60 niezależnych ekspertów. Wyróżnienia otrzymują najlepsze polskie firmy w czternastu kategoriach branżowych.

Superbrands istnieje w Polsce od dziesięciu lat. Międzynarodowe nagrody przyznawane są firmom, które stanowią siłę napędową swojej branży, a także cieszą się najmocniejszym wizerunkiem na danym rynku. Oceniana jest przede wszystkim wartość sprzedaży, a także rozpoznawalność i siła brandu. Wyróżnienia są podzielone na dwie główne kategorie. Polskie firmy otrzymują tytuł „Created In Poland Superbrand”, natomiast firmy zagraniczne działające w Polsce uhonorowane zostają tytułem „Superbrands Poland”.

Rozwój firmy od prawie 20 lat

Marka Cieszynka istnienieje na polskim rynku od 1996 roku. Firma na początku istnienia Cieszynki, produkowała jedynie farby emulsyjne. Przez pierwsze lata funkcjonowania, dystrybucja farb odbywała się wyłącznie w regionie Górnego Śląska. Po sukcesie regionalnym, zdecydowano się na rozszerzenie terenu działania na cały kraj, a także poszerzono ofertę produktów. Obecnie oprócz farb emulsyjnych Cieszynka zajmuje się także produkowaniem emalii. Jej wyroby przeznaczone są do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz okien, drzwi, lamperii, elementów drewnianych, metalowych eksploatowanych wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Inni laureaci

Oprócz Cieszynki w kategorii farb i lakierów, wyróżnienia otrzymały takie marki jak: Dekoral, Dulux, Jedynka, Magnat, Nobiles oraz Śnieżka.

Data dodania: 28.11.2014