Targi DOMOTEX 2020 w Hanowerze właśnie się rozpoczynają i potrwają do 13 stycznia 2020. Oprócz ofert wystawców, uczestnicy będą mogli m.in. wysłuchać prezentacji, wziąć udział w spotkaniach oraz dyskusjach ze specjalistami branży podłogowej i architektami.

Targi DOMOTEX odbywają się w tym roku pod hasłem „Atmysphere”, które ma zwracać uwagę na to, jak podłoga wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Organizatorzy chcą podkreślić konieczność tworzenia architektury i architektury wnętrz w jak najbardziej ekologiczny sposób.

Hasło przewodnie zostanie podkreślone podczas specjalnej prezentacji Framing Trends odbywającej się w czterech tematycznych pokojach: „Hotel”, „Lifestyle”, „Conference” i „Yoga”. Zostaną na niej zaprezentowane produkty mające dobry wpływ na samopoczucie, jak i środowisko.

KATEGORIE I FIRMY NA TARGACH DOMOTEX 2020

Podczas targów DOMOTEX 2020 można odwiedzić stoiska firm przydzielone do następujących kategorii:

– Outdoor (Yvyra, Ravaioli Legnami, Li&Co)
– Sustainable Flooring (Windmöller, Zollanvari, Vielaris Art Parquet, Uzin Utz)
– Acoustics (Amorim, Oriental Weavers, Selit Dämmtechnik, Girloon)
– Wellbeing (Creative Matters, Swiss Krono Group, T&G Wood, IVC Group)
– Floor & More (Oriental Weavers, Amorim, Swiss Krono Group, Rug Star by Jürgen Dahlmanns)

DYSKUSJE I SPOTKANIA

Piątek, 10 stycznia 2020

SHIFT DIGITAL & CONNECTED IN THE CONTEXT OF ATMYSPHERE

Wszechobecna cyfryzacja jest ściśle związana z projektowaniem i zdecydowanie wpływa na pracę architektów i projektantów wnętrz. To m.in. nowatorska koncepcja BIM (Building Information Modeling), oznaczająca modelowanie informacji wprowadziła zmiany w podejściu do projektowania, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem. Podczas rozmowy omówione zostaną nowe możliwości dotyczące produktów i materiałów oraz dzisiejsze rozumienie architektury i architektury wnętrz.

Sobota, 11 stycznia 2020

SHIFT SOCIAL & ECOLOGICAL IN THE CONTEXT OF ATMYSPHERE

Młoda generacja architektów i architektów wnętrz czuje się dziś współodpowiedzialna za środowisko, dlatego nie wystarcza im już tworzenie tylko wizualnie atrakcyjnych budynków. Dążą do rozwoju i tworzenia własnej tożsamości, a także odejście od tego, co zwyczajne. Na tym spotkaniu omówione zostaną sposoby na poprawianie jakości życia i mieszkania, odpowiedzialne korzystanie z odnawialnych źródeł, metody redukcji zanieczyszczeń i wiele innych.

Sobota, 11 stycznia 2020 17:00

ARCHITECTURE IN DIALOGUE

Architektura w dialogu to seria dyskusji odbywająca się w ramach Framing Trends. Ponownie zostanie tu poruszona kwestia zmian w architekturze.

Niedziela, 12 stycznia 2020

SHIFT LIVING & CARE IN THE CONTEXT OF ATMYSPHERE

Chęć przeprowadzenia innowacji w architekturze i projektowaniu wnętrz zostały zapoczątkowane przez ogólne zmiany w zbiorowym myśleniu. Nowe, alternatywne pomysły dotyczą zdrowego trybu życia oraz pracy, innowacyjnych materiałów i recyklingu starych. Wszystko to z uwzględnieniem czynników geograficznych, ekonomicznych, społecznych, politycznych czy ekologicznych.

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

SHIFT SPECIFIC & DIVERSE IN THE CONTEXT OF ATMYSPHERE

W wyniku zachodzących przemian profil zawodowy architektów staje się coraz bardziej złożony, a po skończeniu studiów absolwenci muszą wykazywać się wyjątkową kreatywnością i oryginalnością w związku z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań budowlanych. Tego tematu dotyczyć będą rozmowy podczas tej części targów.

KONKURSY

Carpet Design Awards 2020

W sobotę 11.01.2020 podczas uroczystej ceremonii jury ogłosi zwycięzców konkursu Carpet Design Awards 2020. Jego uczestnicy mogli wybierać spośród 8 kategorii, a podczas wyłaniania laureatów zwracano szczególną uwagę na pomysłowość, nieprzeciętną jakość i wysoki poziom rzemiosła.

Najlepsze prace będzie można oglądać przez cały czas trwania targów w hali 3.

Parkett Star

Parkett Star to nagroda dla najlepszych firm branży parkieciarskiej sponsorowane przez czasopismo Parkett Magazin, wręczana w tym roku po raz dziewiąty. Podczas targów zostanie przyznanych dwanaście nagród, w tym dwie nagrody specjalne.

Wręczenie nagrody odbędzie się w piątek, 22.01.2020 o godz. 17.00 w hali 8.

DOMOTEX 2020 ma do zaoferowania jeszcze więcej atrakcji, które już czekają na wystawców oraz odwiedzających targi. Dla architektów, projektantów i sprzedawców to źródło inspiracji, innowacyjnych pomysłów oraz nowych kontaktów.

DOMOTEX 2020
Tereny targowe w Hanowerze
10-13 stycznia 2020
www.domotex.de

[KK]

Data dodania: 09.01.2020

10.01.2020 / Hannover