Designflooring – producent luksusowych podłóg winylowych prezentuje najnowszą kolekcję podłóg – Korlok. Zawiera ona kilkanaście wzorów inspirowanych szlachetnymi gatunkami drewna.


Zalety paneli winylowych

Do paneli winylowych przekonuje się coraz więcej osób i nikogo już to specjalnie nie dziwi. Są one wytrzymałe i odporne na uszkodzenia – to znaczy, że nie grożą im odkształcenia na skutek upadku ciężkich i ostrych przedmiotów, wilgoci czy po prostu intensywnego użytkowania. Z tego względu jak najbardziej nadają się do stosowania w kuchni, łazience, a nawet w miejscach publicznych.

Panele winylowe nie ulegają niszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, dzięki czemu nadają się na ogrzewanie podłogowe. Zapewniają też pomieszczeniom doskonałą akustykę, dlatego są odpowiednie do budynków wielorodzinnych.

Wśród warstw – Rigid Kore

Panele winylowe Korlok posiadają warstwową budowę – warstwa wierzchnia, tzw. powłoka K-Guard to gwarancja łatwego utrzymania podłogi w czystości. Kolejna warstwa – PU, czyli użytkowa zapewni odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Nowością jednak jest rdzeń Rigid Kore – najbardziej zaawansowane technologicznie zastosowanie w podłogach winylowych. Zapewnia on podłodze stabilność i nie pozwala na odbijanie się materiału, na którym podłoga została zamontowana.

 

Baltic Mistral Oak
źródło: Designflooring

Kolejną warstwą jest podkład akustyczny, który sytuuje panele Korlok jako jedne z najcichszych na rynku. Pochłania on bowiem 20 dB dźwięku rozchodzącego się po podłodze.

Ponadto, panele Korlok są bardzo proste w montażu i pozwalają na ułożenie podłogi przy zachowaniu porządku we wnętrzu. Będą dobrym rozwiązaniem w przypadku potrzeby szybkiej metamorfozy, a z uwagi na ich wyjątkową wytrzymałość – nadadzą się nawet do wnętrz komercyjnych.

— W przeciwieństwie do innych produktów z twardym rdzeniem, deski z serii Korlok można w procesie instalacji łatwo nacinać i łamać bez użycia specjalistycznych narzędzi – mówi Scott Cochrane, dyrektor generalny marki Designflooring. — System zatrzasków i zmodyfikowana technologia rdzenia gwarantują, że architekci, projektanci wnętrz i specjaliści od montażu mogą uzyskać designerską podłogę bez potrzeby używania kleju i przy minimalnym przygotowaniu powierzchni.

Washed Butternut Hallway
źródło: Designflooring

Naturalna powierzchnia

Nie można zapomnieć o walorach wizualnych paneli winylowych. Specjalna technika skanowania i nadruk cyfrowy pozwalają imitować dowolny materiał. Twórcy kolekcji Korlok zainspirowali się szlachetnymi gatunkami drzew europejskich i północnoamerykańskich lasów. 12 wzorów o naturalnych tonach wiernie odwzorowuje strukturę drewna i będzie pasować do wnętrz zarówno w stylu skandynawskim, jak i eklektycznym czy modern classic.

Kolekcję wyróżnia m.in. Texas White Ash – ciepły jesion przeznaczony do eleganckich pomieszczeń, Washed/Smoked Buttern – szary, wędzony orzech oraz Urban Oak – dąb o subtelnym szczotkowaniu.

 

Canadian Nude Oak
źródło: Designflooring

[KK]

Data dodania: 01.03.2019