Oferta marki DLH właśnie wzbogaciła się o kolejną nowość – deski wypalane tradycyjną japońską techniką Shou Sugi Ban, tworzone dla wyjątkowej wytrzymałości i walorów wizualnych. Oferta firmy DLH obejmuje zarówno deski przeznaczane do wykończenia wnętrz, jak i elementów zewnętrznych.

Według Japończyków trwałość i odporność drewna zwiększa się dzięki specjalnej technice wypalania. Znana od stuleci, coraz śmielszym krokiem wkracza na europejskie rynki. Nowe deski DLH produkowane są z drewna świerkowego i modrzewiowego, a następnie wypalane ogniem. Dostępne w kilku wykończeniach: Natural Black – imitujący stare drewno, Black i White Krak z wyraźnymi spękaniami, a także Natural Grain – z delikatniejszymi pęknięciami. Deski z drewna świerkowego to elementy wykończeniowe, przeznaczone do wnętrz pomieszczeń. Mogą zostać wykorzystane zarówno na ścianach, jak i sufitach, a dzięki swojej postarzanej teksturze, sprawdzą się szczególnie w stylu Wabi-Sabi. Deski modrzewiowe możemy śmiało wykorzystać przy ozdabianiu zewnętrznych elementów: elewacji, ogrodzeń czy tarasów.

Ich uniwersalny charakter sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i prowansalskich czy inspirowanych naturą. Oprócz naturalnej konserwacji podczas procesu wypalania, DLH dodatkowo zabezpiecza je specjalnymi środkami.

Shou Sugi Ban to proces japońskiej sztuki konserwacji, dzięki któremu uzyskujemy deski odporne na działanie czynników zewnętrznych. W pierwszym etapie deski poddawane są opalaniu lub zwęglaniu, następnie zostają wyszczotkowane, schłodzone, oczyszczone wodą i wysuszone. W ostatniej fazie mogą zostać wykończone naturalnym olejem, lakierem lub lazurą, które dodatkowo zabezpieczają i podkreślają kolor i strukturę. Co ciekawe, takie deski trudno jest zapalić, ponieważ pozbawione zostają palnych składników. Shou Sugi Ban to proces, w wyniku którego otrzymujemy podłogę naturalną, nietoksyczną i nieszkodliwą dla środowiska, a jej trwałość szacuje się na 50-60 lat.

[NS]

Data dodania: 21.03.2018