Założyciele Szkoły Produkcji Wnętrza i Designu nawiązali współpracę z ekspertami z firmy UZIN. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków pomogą studentom zgłębiać przydatną wiedzę techniczną.
Powstała specjalnie z myślą o osobach już ukształtowanych zawowodwo, Szkoła Produkcji Wnętrza i Designu, wypełnia lukę na rynku usług edukacyjnych. Dotychczas w Polsce brakowało szkół kładących nacisk na techniczną i praktyczną stronę tworzenia przestrzeni oraz umiejętność współpracy z wykonawcami.
– Aranżacja wnętrz to pełen pasji proces twórczy, zabawa detalem, ale zarazem olbrzymia odpowiedzialność za funkcjonalny aspekt projektu – mówi Dominika J. Rostocka, założyciel i mentor SPWiD.
Program szkoły obejmuje projektowanie i montaż mebli oraz kuchni, projektowanie i zagadnienia techniczne łazienek, podłóg, oświetlenia, nagłośnienia i Audio-Video. Uczestnicy zajęć będą także zgłębiać zagadnienia techniczne w projektowaniu i przebudowywaniu tradycyjnych i inteligentnych instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Dowiedzą się również wszystkiego o montażu drzwi, tapet, okładzin ściennych i elementów dekoracyjnych. Każdy z nich będzie miał okazję wziąć udział w warsztatach projektowych na placu budowy oraz aktualnie aranżowanych wnętrzach i w warsztatach materiałowych, pokazujących budowę, a także montaż poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Gdy dołożymy do tego szereg inspirujących prezentacji na temat nowych trendów w designie oraz udział w specjalnych projektach pod egidą fundacji Art & Mind, otrzymamy praktyczną naukę projektowania w zgodzie z aktualnymi normami i przepisami budowlanymi.
Specjalistyczne wykłady prowadzą wyłącznie praktycy – wykonawcy i doradcy techniczni, od lat związani z branżą. Wśród nich nie mogło zabraknąć Janusza Dziewanowskiego, jednego z największych autorytetów dziedziny podłóg w Polsce, rzeczoznawcy parkieciarskiego. Ekspert przybliży informacje na temat projektowania i zagadnień technicznych podłóg.
– Jestem związany z branżą posadzkarską od 1998 roku, a od ponad 10 lat prowadzę szkolenia. Podczas mojej pracy wielokrotnie spotykam się z wadami instalacyjnymi oraz problemami produkcyjnymi posadzek drewnianych. Zdobyte w firmie UZIN doświadczenie oraz tytuł mistrza posadzkarskiego daje mi kwalifikacje niezbędne do oceny przydatności podłoża do różnego rodzaju posadzek, czy ustalenia przyczyn ich ewentualnego uszkodzenia – mówi Janusz Dziewanowski, kierownik sprzedaży w firmie UZIN. – Moim zadaniem jest przekazanie architektom niezbędnej w ich codziennej pracy wiedzy technicznej na temat projektowania podłóg. Będę starał się uświadomić, jak ważne jest zachowanie odpowiednich parametrów technicznych podłoża i poznanie właściwości posadzek – dodaje.
Ciekawym elementem kursu będzie możliwość poznania możliwości plastycznych designerskich żywic Arturo Flooring. Powstałe obrazy będą elementem wystawy, która powstanie na zakończenie semestru.
Już dziś można zarezerwować uczestnictwo w semestrze zimowym, który rozpoczyna się 17 stycznia 2015 roku. By w nim uczestniczyć, należy przesłać portfolio na adres biuro@spwid.pl, przejść pozytywnie jego ocenę i wnieść opłatę.
Data dodania: 23.11.2014