Surowe jury w tym roku do ścisłego finału spośród 130 zgłoszeń dopuściło jedynie sześć prac. To one staną się częścią jubileuszowej wystawy podczas Łódź Design Festival 2012. Oprócz finałowych prac zaprezentowane zostaną najlepsze projekty z lat ubiegłych.

Jury po raz pierwszy podczas dokonywania wyboru poczuło niedosyt i przyznało, że nadesłane prace prezentują niższy poziom od projektów nadsyłanych w poprzednich edycjach konkursu. Niejednokrotnie podkreślają oni niezadowalające podejście u młodych projektantów, które przejawia się w ich pomysłach. Zarzucają brak połączenia designu z zapotrzebowaniami rynkowymi. Dlatego na wystawie pokonkursowej zostanie zaprezentowanych tylko sześć pomysłów.

Zaszczyt ten będą mieć:

  • Katarzyna Koprowska, Ul Wielkopolski za zwrot w kierunku natury i mikroogrodnictwa.
  • Wojciech Drab, Hocki za ukłon w stronę kreatywności, prostotę i ekologiczność.
  • Małgorzata Dziembaj, OVO za odwagę w podjęciu trudnego tematu oraz przemyślaną i pieczołowicie dopracowaną formę projektu.
  • Jan Lutyk, Ribbon za nietypowe podejście do materiału i tym samym optymalne wykorzystanie jego cech.
  • Alicja Patanowska, Ścieranki – rysowanki za funkcjonalność i niecodzienne połączenie kulinarności z zabawą.
  • Magdalena Waś, Sofa Szara za lekką konstrukcję, prostotę pomysłu odwołującego się do leżakowej tradycji, lecz w eleganckiej formie. Za piękną i użyteczną formę.

Konkurs skierowany był do twórców między 20 a 30 rokiem życia, walczyli oni o zdobycie 20 000 zł oraz uzyskanie dodatkowych możliwości kształcenia się i staży. Zwycięzca zostanie ogłoszony na uroczystej gali rozpoczynającej Łódź Design Festival.

Data dodania: 20.08.2012