Quick-Step wprowadza na rynek nową kolekcję podłóg winylowych Illume. W jej skład wchodzi aż osiem zróżnicowanych deseni, spośród których z łatwością dopasujemy dekor spełniający nasze oczekiwania. Jednocześnie producent zadbał o praktyczne zalety kolekcji.

VINYL FLEX – powrót do przeszłości?

Część dekorów z kolekcji Ilume wyglądem przypomina wykładzinę dywanową. Obecnie dość często stosowana jest ona w domach i mieszkaniach, jednak bywa uciążliwa w utrzymaniu i konserwacji, a także nie jest odporna na zużycie. Quick-Step w nowej kolekcji wprowadził doskonałe rozwiązanie – panele winylowe o wyglądzie wykładziny dywanowej. Jest to praktyczne rozwiązanie dla fanów bosych stóp, bowiem panele te są ciepłe i miękkie.

Główna projektantka podłóg producenta Quick-Step podkreśla także zalety użytkowe nowych podłóg –  nowa kolekcja paneli winylowych jest odporna na plamy, cechuje się wodoodpornością, a przy tym są łatwe w utrzymaniu, zatem nadadzą się praktycznie do każdego typu pomieszczeń.

Inspiracje w naturze

Obecnie projektanci często inspirują się naturą przy tworzeniu nowych dekorów. Wśród nowej kolekcji Quick-Step Vinyl Flex można odnaleźć wiosenne, pastelowe odcienie. Zaskakiwać może deseń w kolorze pudrowego różu, który idealnie wpisze się w oryginalne aranżacje.

Inspirowane naturą dekory w połączeniu z neutralnymi odcieniami bieli lub ciepłego beżu, wprowadzą do domu lub mieszkania równowagę i spokój.

Dla fanów mocniejszych tonów w ramach kolekcji pojawią panele w odcieniach ciemniejszych. Producent przygotował aż cztery takie dekory. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach nostalgicznych, które świetnie wzmocnią dodatki np. w stylu barokowym.

Quick-Step Illume

Nieoczekiwana wena

Projektanci podłóg Quick-Step bardzo uważnie śledzą trendy obecne na arenach międzynarodowych, jednak inspiracje często przychodzą niespodziewanie. Nowe desenie w kolekcji Illume inspirowane były podłogą złożoną z muszli i kamyków, która stała się bazą do stworzenia całkowicie nowego dekoru. Efektem tego jest podłoga z wykończeniem typu lastryko, która pasuje do minimalistycznie urządzonych wnętrz, ale też tych w stylu vintage.

Podłogi te można wykorzystać do aranżacji przypominającej klimat z nadmorskich domków i najlepiej wyglądać będą w połączeniu z naturalnymi materiałami takimi jak rattan, trzcina, bambus czy płótno.

Data dodania: 30.05.2022