Classen przedstawia nową kolekcję elementów wykończeniowych. Listwy przypodłogowe nie mają służyć tylko i wyłącznie do maskowania szczelin dylatacyjnych. Jest to także doskonały element dekoracyjny.

Nowa oferta składa się z czterech kategorii. Są to listwy: PCV, MDF Basic, MDF Classic oraz MDF Pure. Każdy rodzaj listew przypodłogowych ma oferować kompletny zestaw akcesoriów, w którym znajdować się mają łączniki, narożniki wewnętrzne i zewnętrzne, zakończenia lewe i prawe, a także elementy służące do wyprowadzenia kabli. Zastosowanie systemu klipsów montażowych ma zapewnić szybki i sprawny montaż.

Nie zapominajmy o listwach

Różne potrzeby, różne rodzaje listew

Listwy PCV mają charakteryzować się plastycznością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są dostępne w 24 dekorach, które mają umożliwić odpowiednią kompozycję z panelami. Ich elastyczność ma pozwolić na idealne dopasowanie do podłóg i ścian, nawet w przypadku nierówności lub łukowatych wygięć.

MDF Basic wykonany jest z drewnopochodnego materiału, okleinowanego foliami dekoracyjnymi w barwach akacji, buku, jesionu, orzecha, dębu oraz bieli. Łącznie jest dostępnych 17 różnych dekorów. Wersję Classic natomiast ma wyróżniać minimalistyczna i nowoczesna forma oraz duży wybór kolorystyczny. 64 drewnopodobne dekory mają pozwolić na wybranie odpowiedniej barwy względem podłogi.

Listwy MDF Pure zostały natomiast zaprojektowane dla modernistycznych wnętrz. Dostępne są one w 14 białych modelach dekoracyjnych. Ich wysokość wynosi od 80 do 120 mm. Do wyboru są listwy o prostym lub zaokrąglonym profilu. Niektóre z nich posiadają dodatkowo przygotowaną specjalną szczelinę, by można było zastosować w nich oświetlenie ledowe.

Data dodania: 26.03.2015