Podczas drugiej edycji konkursu skierowanego do architektów oraz projektantów pula nagród finansowych wyniesie 17 tys. złotych. Najlepsza praca zostanie włączona do portfolio produktów Barlinka w 2016 roku.

Droga na szczyt

Konkurs zostanie podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich potrwa do 30 czerwca bieżącego roku. Uczestnicy tegorocznej edycji do tego czasu mają za zadanie stworzyć nowy wzór Deski Barlineckiej. W drugim etapie osoby wyłonione przez jury, wezmą udział w warsztatach stolarskich, które odbędą się w fabryce Barlinka.

Prestiż i laury

Prace konkursowe oceniać będzie jury, w którego skład wchodzą specjaliści z dziedziny architektury oraz designu. Przewodniczącym jury będzie Przemo Łukasik (Medusa Group), natomiast pozostali członkowie to: Agnieszka Stefańska (Infinity-Design), Wojciech Trzcionka (Design Alive) oraz Tomasz Błuszkowski (Forma Studio).

Ceremonia wręczania nagród oraz uroczysta gala odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festival. Szczegółowy harmonogram oraz wymogi konkursu znajdują się na stronie organizatora.

[RAK]

Data dodania: 19.05.2015