1300 zgłoszeń wpłynęło na konkurs „O!Twórz Mieszkanie”, organizowany przez markę PORTA DRZWI. Główną nagrodę, czyli 30 000 zł i tytuł „Mieszkanie Roku by PORTA” zdobyło mieszkanie Oli i Adriana. Łódzkie wnętrze łączy nowoczesność z elementami vintage.


Pierwszy etap konkursu polegał na przesłaniu przez uczestników zdjęć, opisów i historii powstawania wnętrz ich domów. Jury wybrało najlepsze spośród 1300 zgłoszeń.

W drugim etapie szansę na nagrody mieli internauci – ich zadaniem było uzasadnienie w komentarzu, dlaczego dane mieszkanie podoba im się bardziej niż inne oraz które drzwi z Top Kolekcji Porta do niego pasują. Na autorów najlepszych pomysłów również czekały nagrody.

Zwycięskie mieszkanie znajduje się w modernistycznej kamienicy w centrum Łodzi. Wyróżnia się unikatowym zestawieniem mebli i dodatków w stylu nowoczesnym i tych z lat 60. To między innymi modna sofa, znaleziona na aukcji komoda, designerski stolik z marmurowym blatem czy krzesło z poprzedniej epoki.

 

źródło: PORTA DRZWI

Drugie miejsce należy natomiast do Uli, jej męża i trójki dzieci. Kolorowe wnętrza znajdują się w domu pod Warszawą, przypominającym z zewnątrz szarą stodołę. Porta doceniła w tym przypadku połączenie energetycznych barw, nowoczesnych wzorów i faktur.

 

źródło: PORTA DRZWI

Karolina, Bogumił i ich syn – Jaś z Wrocławia zdobyli trzecie miejsce, prezentując mieszkanie inspirowane naturą. Jasne barwy wnętrz i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak lite drewno czy gałęzie, przenoszą leśną aurę w sam środek miasta.

 

źródło: PORTA DRZWI

[KK]

Data dodania: 12.04.2019