Baltic Wood, producent trójwarstwowych podłóg drewnianych, gościł młodych uczestników piątej edycji projektu wymiany zagranicznej Erasmus+ „Youth to Business Enterprise”.  Dla polskich oraz zagranicznych uczniów była to okazja do zwiedzenia nowoczesnego zakładu i sprawdzenia, jak w praktyce przedsiębiorstwo wykorzystuje metody zarządzania i organizacji pracy.

8 czerwca jasielski zakład Baltic Wood odwiedziła grupa polskich i zagranicznych uczestników projektu Erasmus+. Uczniowie z Francji, Hiszpanii, Holandii, Polski, Rumunii, Słowenii, Turcji i Wielkiej Brytanii mieli okazję z bliska zapoznać się z produktami Baltic Wood, prześledzić cykl tworzenia podłóg trójwarstwowych i przekonać się jakie czynniki wpływają na cenę końcową produktu oraz zaznajomić się z modelem funkcjonowania firmy na rynku.

źródło: Baltic Wood

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Erasmus+, zatytułowanej „Youth to Business Enterprise”, były finanse produktu. Zadaniem uczestników było stworzenie produktu lub usługi do wprowadzenia na rynek i opracowanie biznesplanu. Podczas wspólnych działań młodzież uczyła się jak wyliczyć koszty produkcji, by móc zacząć zarabiać.W ramach programu odbyły się warsztaty nt. finansów produktu i sztuki negocjowania, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Teoretyczna wiedza została poszerzona podczas wizyt w zakładach produkcji firm rynku międzynarodowego, takich jak Baltic Wood, Vortumnus czy Nowy Styl.

 [PAK]

Data dodania: 08.08.2017