Początek nowego roku to dobry czas na zmianę aranżacji wnętrza. Jeżeli planujemy odmienić wizualnie łazienkę, warto wiedzieć jakie trendy obowiązują w bieżącym roku.

Zdaniem specjalistów z Instytutu Pantone w 2016 roku królować będą pastele. Takie barwy pozwalają na uzyskanie harmonii w pomieszczeniu, a także przekładają się na poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Na uwagę w szczególności zasługują odcienie Rose Quartz (ciepły róż) oraz Serenity (kojący błękit). Według architektów to idealne kolory do aranżacji łazienki – pomieszczenia, w którym rozpoczynamy i kończymy nasz dzień. Istotne jest więc to, aby jej wnętrze wprawiało nas w dobry nastrój.

Pastelowe kolory pozwalają również rozjaśnić pomieszczenie. Wspomniane kolory można wprowadzić do łazienki np. za pomocą płytek ceramicznych.

Inną możliwością na ożywienie łazienki jest umieszczenie w łazience oryginalnej armatury – w postaci designerskiej umywalki czy baterii łazienkowej. Można również pokusić się o upiększenie łazienki dywanikiem, koszem na bieliznę czy ręcznikami w kolorach roku Pantone. Jest to prosty, a zarazem tani sposób na uatrakcyjnienie charakteru łazienki.

Przy wszystkich aranżacjach musimy zwrócić uwagę na to, aby elementy tworzyły spójną całość i uzupełniały się wzajemnie.

 [RAK]

Data dodania: 12.02.2016