Purline eco to wykładzina podłogowa z tworzywa sztucznego, która w aż 90% składa się z surowców odnawialnych oraz naturalnych wypełniaczy (kreda). Sztuczne poliole znajdujące się w tradycyjnym poliuretanie zostały zastąpione przez poliole biologiczne.

Poliole biologiczne są pozyskiwane z oleju rzepakowego i rycynowego. Podłoga nie zawiera także chloru, plastyfikatorów oraz rozpuszczalników, dzięki czemu ma neutralny zapach i nie wydziela toksycznych gazów nawet podczas pożaru.

Wykładzinę z tej serii można stosować w domach oraz w przestrzeniach komercyjnych czy placówkach użyteczności publicznej.

Podłogi z linii Purline eco są wytrzymałe i wykazują dużą odporność na zużycie. Materiał nie ma dużej pamięci odkształceniowej, dzięki czemu wraca do pierwotnej postaci nawet po nacisku mebli czy obcasów. Wykładzina jest zbrojona włóknem szklanym, które zapewnia stabilność wymiarową podłogi.

Funkcjonalność to nie jedyna zaleta tego rozwiązania – uwagę przyciągają także bogate zestawy wzorów, w tym dekory zaprojektowane z myślą o dzieciach przez artystkę Elenę Filatov.

Data dodania: 24.02.2014