Firma Bosch, wiodący na świecie producent elektronarzędzi, poszerzył ofertę o nową szlifierkę rolkową PRR 250 ES dla użytkowników indywidualnych. Jest to uniwersalne narzędzie z wymiennymi nasadkami, które dopasowuje się do szlifowanej powierzchni.

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES firmy Bosch przeznaczona jest do obróbki zróżnicowanych powierzchni, profili, wgłębień i rowków. Zamiast talerza szlifierskiego posiada system nasadek szlifierskich do różnych zadań. Nasadki dopasowują się do kształtu obrabianego elementu, zapewniając wysoką wydajność szlifowania także w przypadku powierzchni zróżnicowanej, np. balustrad, profilowanych listew przypodłogowych czy mebli. Wysoka dokładność nowego narzędzia w ofercie Bosch eliminuje konieczność dodatkowej obróbki ręcznej. A co więcej, specjalne nasadki, np. rolka listkowa o szerokośći 5 lub 10 mm, pozwalają szybko oszlifować wszelkie rowki i wgłębienia także na bramach garażowych lub deskach łączonych systemem “pióro-wpust”.

Usuwanie starej farby z bramy za pomocą nowej szlifierki Bosch PRR 250 ES

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES przypomina z wyglądu wałek malarski. Narzędzie to posiada wydajny silnik, który rozpędza wałek z zamocowaną rolką szlifierską do prędkości od 1600 do 3000 obrotów na minutę. Prędkość obrotową można bezstopniowo regulować, co ułatwia dostosowanie tempa pracy do szybkości szlifowania. PRR 250 ES to optymalne narzędzie do szlifowanie drewna. Po założeniu specjalnej osłony znajdującej się w wyposażeniu standardowym można używać szlifierki  również do obróbki metalu.

Odpowiednia nasadka szlifierska do każdego zadania

Oprócz rolek listkowych i szlifierskich do obróbki płaskich powierzchni, możliwe jest także zaopatrzenie się w stożkowe rolki wraz z uchwytem mocującym, elastyczne rolki szlifierskie oraz szczotki mosiężne o szerokości 10 mm. Rolki o stożkowatym kształcie stosuje się do szlifowania lameli, elastyczne rolki przeznaczone są natomiast do obróbki powierzchni profilowanych. Szczotką mosiężną można natomiast usuwać rdzę z metali, np. bram i krat.

Szlifierka PRR 250 ES wyposażona jest w system beznarzędziowej wymiany osprzętu SDS, co oznacza, że wystarczy nacisnąć przycisk na końcówce wałka, aby zdjąć obecną nasadkę i założyć nową.

Ponadto, szlifierkę rolkową firmy Bosch wyposażono w rękojeść z osłoną dłoni i miękką okładzinę Softgrip. Pozwala to na bezpieczne i komfortowe użytkowanie tego narzędzia.

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES jest dostępna w sprzedaży od sierpnia 2013 r. Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 589 zł. Narzędzie jest sprzedawane w praktycznej walizce razem z osłoną, rolką szlifierską 60 mm (ziarnistość 80) i uchwytem mocującym oraz z dwiema rolkami listkowymi o szerokości 10 i 60 mm.

Data dodania: 05.08.2013